reklama

Čtyřnohý hrdina

reklama

Každý velký i malý milovník animovaných filmů propadl kouzlu Shreka, princezny Fiony a jejich přátel oslíka a kocoura v botách. Právě poslední zmíněný se sice představil až v prvním pokračování filmu o zlobrovi, avšak jako jediný se dočkal vlastního seriálu. A díky tomu se s ním budete od 11. listopadu moci potkávat na obrazovkách televizní stanice Minimax.

Seriál Dobrodružství kocoura v botách zavede všechny malé i velké diváky do skrytého města San Lorenzo. Tady náš dobře známý kocour v klobouku a kožených botách bojuje proti všem banditům, zločincům a neřádům a chrání tak všechny obyvatele města. Nejpopulárnější kočičí hrdina tu nevšedním způsobem bojuje s často tradičními zápletkami a nutno říci, že i často sám se sebou.

Těšit se můžete na typický humor a vynikající doprovodnou hudbu. Sledujte příběhy charizmatického ochránce města San Lorenzo 11. a 12. listopadu od 10:30 dva díly za sebou a od 13. listopadu každý podvečer od 18:30, v repríze druhý den dopoledne, na televizní stanici Minimax.

Z filmového plátna až na stránky knih

Seriál Dobrodružství kocoura v botách se mezi diváky těšil takové oblibě, že se jeho příběhy dočkaly také písemného zpracování. V nakladatelské společnosti Titan Comics vznikly dvě komiksové knihy v tradičním ručně kresleném stylu, které vypráví příběhy zvířecího ochránce. Eric Bauza, který seriálovému kocourovi propůjčil v originále svůj hlas, pak pro fanoušky animované postavičky připravil také samostatnou knihu.

Česká klasika

V České republice máme také jednoho čtyřnohého hrdinu. Je jím Mikeš, černý kocour z Hrusic. I on umí chodit po dvou, nosí boty a mluví lidskou řečí. Josef Lada jeho dobrodružství vylíčil v oblíbené dětské knížce, jíž psal v letech 1934 až 1936. Ta se zároveň stala předlohou neméně populární pohádkové série O Mikešovi poprvé vysílané v roce 1970 v rámci televizního Večerníčku.

Hlas mu v animované sérii propůjčil nezapomenutelný Karel Höger. Kocour Mikeš se zapsal do většiny dětských srdcí a jeho dobrodružství jsou nesmrtelná.

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama