reklama

Dám nedám: Umění balancovat ano a ne v intimním vztahu

reklama

„Zavři oči a mysli na Anglii,“ doporučovaly v případě nechuti (i chuti) k sexu viktoriánské matky a babičky. Dnes si můžeme užívat bez zábran a s očima dokořán, ale co když se nám zrovna teď jak na potvoru nechce?

Jsme dospělé ženy. Umíme řídit auta, firmy i mezinárodní porady, umíme říkat NE. Jenže taky už moc dobře víme, že přemíra NE může ve vztahu nadělat víc škody než užitku. V posteli hlavně. Zvlášť, když se sexuální apetence partnerů po dvou dětech, deseti letech a jedné hypotéce začne dost odlišovat. Proto se moudře uchylujeme k láskyplným taktikám. A pozor – výmluvy na bolest hlavy už mezi ně dávno nepatří!

Madame de Pompadour prý také bojovala s nerovnoměrným rozložením sexuálního apetitu. Bohužel, v době Ludvíka XV. byly jako stimulanty doporučovány ústřice, šampaňské a nebezpečné španělské mušky, ze kterých se jí dělalo špatně od žaludku. Jestli přemýšlíte o prostředku, po kterém se nepřibírá v pase, zkuste parfém s feromony. Známou kolínskou vašeho drahého trochu opepří a pro vás bude nově vonící muž hned lákavější. Jen pozor, aby vám ho na základě té vůně neklofla jiná – doporučujeme ho proto přivázat řetězem ke skříňce v koupelně (ten flakón, samozřejmě, vašeho muže jen po vzájemné předchozí dohodě) a používat jen ve večerních hodinách! Naštěstí, v digitální době 21. století máme i jiné zaručené návody, jak povzbudit svoji chuť. „Je mi 38 let, s manželem jsme spolu čtrnáct let a sex je pro mne jedním z důležitých pilířů našeho vztahu. Umíme si užít sexu dosyta, ale apetit mého muže je občas mnohem silnější než ten můj. Samozřejmě sem tam dochází i k hádkám, kde se snažím vysvětlovat příčiny svého odmítnutí. Když zrovna mám chuť odmítnout, navrhnu se společně podívat na porno s vyvinutým černochem v hlavní roli. Pak si manžel rozhodně na nudný sex stěžovat nemůže,“ říká Tereza.

Že není potřeba v případě nerozhodnosti házet ručník do ringu (a do postele), potvrzuje i Vojtěch Sláma, majitel sexshopu Yoo.cz. „Než řeknete ne, zkuste se zaměřit na zkvalitnění prožitku nebo něco mimořádného. Třeba by vás navnadila vana s koupelovou bombou obsahující vibrační patronu. Váš muž mezitím může udělat za vás nějakou tu domácí povinnost. Nemusíte hned říkat ano, ale určitě může být zajímavou předehrou se jen podívat na nabídku hraček pro dospělé, a společně popřemýšlet, jaká by pobavila zrovna vás,“ doporučuje. Víte například, že existují i párové vibrátory? Každopádně, být pár a komunikovat spolu i o tom méně příjemném, je kromě plastových hraček a stimulantů ta nejdůležitější součást sexu. „Je mi 43 let, s partnerem jsme spolu 15 let. I když směr v rodině udávám spíše já, v sexu je aktivnější partner. Jsem ráda, že má o mě stále zájem, dodává mi tím sebevědomí. Milovat se skoro každý den pro něj není problém, pro mne ale ano. Každý den se opravdu nemilujeme, ale svému muži nerada říkám NE. Vím jak je pro něj sex důležitý, takže mu často udělám radost a zakončíme den milováním, třeba jen rychlovkou. A s pocitem, že jsem splnila přání mému muži, protože můj muž plní často přání mě,“ vypráví Lucie. Berte sex jako hru a pokračování dialogu. Uvidíte, že se vaše NE často změní v ANO a kromě sousedů si nikdo stěžovat nebude.

Nic se ale nesmí lámat přes koleno. „Pokud žena na sex nemá náladu a chuť, neměla by se do něj nutit ani sama, ani by ji neměl tlačit partner. Mohl by se jí časem zošklivit. Je to jako s koprovkou. Pokud jí někdo miluje, nemůže se jí přejíst. Ale když jí bude neustále nutit někomu, kdo jí rád nemá, neudělá to dobrotu. Jednou, možná dvakrát jí sníte, abyste udělala partnerovi radost, ale pak se jí přejíte a už jí nikdy nebudete chtít ani vidět a cítit. Partner by to měl pochopit a do sexu toho druhého nenutit. Sexuologové vždy sexuálně výkonnějšímu partnerovi radí, aby využil přebytek své energie k masturbaci. Tím uspokojí svůj sexuální pud, opadne jeho nervozita a nastane kýžený domácí klid,“ doporučuje sexuolog MUDr. Marek Broul. A to, že tu masturbaci může okořenit nějakou zajímavou hračkou, je výhoda 21. století.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama