reklama

Daňaři z PwC již potřetí pomáhali na ovčí farmě

reklama

Parta šesti nadšenců české pobočky mezinárodní poradenské sítě PwC má na kontě další dobrovolnický den na farmě Ledce ve Šternberku. Ovčí farma, jejímž zřizovatelem je místní nezisková společnost Etincelle, daňaře letos přivítala již potřetí. V druhém listopadovém týdnu se tak dobrovolníci vrhli do opravy výběhu pro ovce, nařezali dřevo na zimu, pleli záhony a stříhali mátu, kterou pak nakládali do cukru k výrobě čerstvého sirupu. Na závěr si všichni pracovníci společně opekli buřty. Pro dobrovolnictví využili svůj speciální den volna, který zaměstnanci PwC ČR mohou v průběhu roku libovolně využít pro jakoukoliv dobročinnou aktivitu.

„Na farmu se vracíme opakovaně, protože setkání a rozhovory s lidmi, jejichž realita je tak odlišná, jsou pro nás vnitřně obohacující. Vždycky odjíždíme nabití a plni nadšení, že jsme se mohli podílet na něčem, co má skutečný smysl,“ uvedla Ludmila Váchová, která je hlavní organizátorkou dobrovolnických akcí této skupiny.

Pozitivně hodnotí návštěvu dobrovolníků a přínos dobrovolnických akcí obecně i vedoucí farmy Richard Navara: „Každá návštěva těchto pracovníků je pro naše klientyi tak trochu svátkem. Mají vždy velkou radost, že jim někdo přijede pomoct a že nejsou ostatním lhostejní. Na druhou stranu návštěvníci či pomocníci zase poznají, že se našich klientů nemusí bát a že i oni dokážou vykonávat mnoho prací stejně jako „normální“ lidé. Každé spolupráce a pomoci si proto velmi ceníme.“

Neziskovou společnost Etincelle, jejímž posláním je vytvářet pracovní prostředí a příležitosti pro lidi s mentálním postižením, přitom firma podporuje každý den. Je totiž provozovatelem příjemné kavárny v kancelářské budově PwC ČR na pražském Pankráci.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama