reklama

Daniel Hůlka si po padesátce plní jeden velký sen. Proč až nyní? Nešlo to dřív?

reklama

Třetí adventní neděli měli operní pěvci Tereza Mátlová, Daniel Hůlka, Peter Berger a Vladimír Chmelo hodně napilno. V KZ Domovina Na Maninách před pár dny dotočili CD a nyní poctivě zkoušeli na nadcházející šňůru koncertů, se kterými se, pod názvem Belcanto v opeře a muzikálu, rozjedou po českých a možná i slovenských městech.

Pro Daniela Hůlku to znamená po dlouhých 30 letech návrat k opeře, a jak sám přiznal, také splnění jednoho krásného snu. „Není to tak, že bych třicet let operu nezpíval. Dokonce jsem v době, kdy už jsem zpíval muzikály, byl jeden rok v angažmá Národního divadla jako sólista opery. Ale říkal jsem si, že k opeře zase vrátím, až mi bude 50 a to se splnilo! A podařilo se mi to jen díky setkání s panem profesorem Vladem Chmelem, ke kterému jsem začal chodit na hodiny zpěvu. Navíc jsme se s Vladem hodně skamarádili. Tak vlastně, díky jemu, návrat k opeře tak těžký nebyl. Zpívám krásné party, Vodníka z Rusalky, krále Filipa z Verdiho Dona Carlose, což jsou věci, o kterých bych si ještě před rokem mohl nechat zdát. Plní se mi sen a jsem šťastný jako blecha.“

Daniela Hůlku i na pěveckou zkoušku doprovázel jeho nerozlučný čtyřnohý kamarád Timun. Pozorně a hlavně potichoučku sledoval, jak se jeho páníček ve společnosti ostatních pěveckých hvězd tuží. Zaznamenal tento nejvěrnější posluchač, že jeho majitel přešel z muzikálu na operu?

„Určitě to sleduje velmi bedlivě, akorát nám to nepoví. Chodí se mnou i na hodiny zpěvu. Je velice disciplinovaný žák. Když jsme tady točili CD, seděl vedle mne, ani se nehnul a byl ticho jako pěna. Dokonce při koncertech chodí se mnou na jeviště, většinou na děkovačku. Má rád, když lidi tleskají,“ smál se Daniel Hůlka.

Producent koncertu, Divadlo Na Maninách a společnost KVAart Production, naplánoval pro umělce zatím tři koncerty: v Brně, v Pardubicích a v Liberci.

Operní pěvec Peter Berger by s Belcantem rád zavítal i do svých rodných Košic. „Musíme se krásně představit na stávajících koncertech a věřím, že budou i Košice. České umělce tam vidí rádi a mají vždy vyprodáno,“ usmíval se sólista pražského Národního divadla a pokračoval: „Je to pro mne výjimečná spolupráce. Sice s Terezkou a Danem chodíme k panu Chmelovi a studujeme u něj techniku a interpretaci, ale na koncertním podiu jsme spolu ještě nestáli. Těším se na to, moc!“

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama