reklama

Debut Gallery nabízí nové kolekce designérského dua Zorya

reklama

Etablovaná prodejní galerie Debut Gallery spolupracuje s těmi nejlepšími českými šperkaři a designéry. Proto v její aktuální nabídce nesmí chybět hned dvě nejnovější kolekce šperkařského dua Zorya – Graft a Tassel. Jejich autoři Zdeněk Vacek a Daniel Pošta za ně dostali cenu Designbloku za nejlepší kolekci šperků a obsadili také medailovou pozici v kategorii Designér šperku roku Czech Grand Design.

První novinkou je kolekce Graft z nerostu antimonit. Ten by však byl pro běžné nošení příliš křehký, proto ho autoři rozložili na malé části a ty poté nalepili okolo konstrukce z chirurgické ocele a stříbra. Tím vznikla zcela nová struktura, jež na první pohled působí jako metalický kámen. Některé modely obsahují také stříbrný řetízek ze stříbra, díky kterému jsou šperky v pohybu.

Druhá novinka, kolekce Tassel, si pohrává s vrstveném stříbrného řetízku v barevném pokovení žlutého zlata nebo rhodia. Na výběr jsou tři velikosti náušnic, aby si každý klient mohl vybrat variantu, která mu nejvíce vyhovuje. Např. nejdelší model extra dlouhých náušnic sahá až na hrudník.

Obě kolekce spojuje prvek vrstvení, narušování povrchů a zdánlivě náhodné seskupování struktur. Autoři při jejich výrobě pracovali s asymetrií jednotlivých modelů a kombinacemi mezi výraznými šperky vhodnými především pro speciální příležitosti a střídmějšími modely vhodnými pro běžné nošení.

Veřejnost nás má často stále zafixované díky signifikantní kolekci Virus, tedy jako experimentátory, kteří tvoří excentrické a avantgardní šperky. Novými kolekcemi jsme zjemnili naši práci, abychom poukázali na to, že ovládáme i klasické zlatnické řemeslo, které se ale i přes významný podíl ruční práce stále snažíme inovovat,“ dodává k novým kolekcím Daniel Pošta.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama