reklama

Dějové zvraty, přestřelky, honičky – Princip slasti míří na obrazovky

reklama

Už za několik dnů, přesně 14. října, uvede Česká televize první část z desetidílné detektivní série s názvem Princip slasti, na níž se podílel mezinárodní štáb českých, polských a ukrajinských tvůrců a samozřejmě i hereckých hvězd těchto zemí. A jak se nechal na včerejší tiskové konferenci k dílu slyšet režisér Dariusz Jablonski nebudou to mít amatérští detektivové, kteří se rozhodnou seriál sledovat,

s odhalením padoucha či padouchů vůbec jednoduché.

„A že oněch podezřelých postav je v příběhu je dost. Nechte se překvapit, jen to ještě řeknu, že podobný seriál tu ještě nebyl. Příběh se současně odehrává ve třech zemích, kde se vyšetřují záhadné vraždy mladých žen. Děj je plný překvapivých zvratů, nechybí přestřelky či honičky, prostě jde o seriál plný napětí. A jak dopadne společné pátrání mezinárodního triumvirátu vyšetřovatelů a jejich spolupracovníků? Nechte se překvapit,“ uvedl s úsměvem režisér.

„Byla to pro mne výzva zahrát si tomhle seriálu varšavskou komisařku. Když jsem si přečetla scénář, který se mi hodně líbil, řekla jsem si, že je to skvělá herecká příležitost, navíc ve výborné mezinárodní společnosti. Byla to náročná práce a myslím si, že Princip slasti diváky zaujme,“ uvedla představitelka hlavní ženské role Malgorzata Buczkowska, jejímiž mužskými kolegy, vyšetřovateli, jsou Karel Roden a Sergej Strelnikov.

„Velice se mi líbila na malé ploše rozehraná rozpolcenost jedné postavy. Tedy té mé. Pozorně jsem si roli přečetla a chytla mne. Navíc scénář, který začal tak tajemně jako tenhle mě zaujal hned a nebylo, co řešit,“ nechala se na tiskovce slyšet Aňa Geislerová, v seriálu představitelka státní zástupkyně a současně životní partnerka majora Viktora Seiferta neboli Karla Rodena.

Kromě zmíněných v seriálu hrají i Kryštof Hádek, Marek Taclík, Robert Mikuš, Dawid Szupryňski,Miroslaw Baka, Stanislav Boklan, Vladimir Minyaylo a řada dalších českých, polských a ukrajinských herců.

A ještě pár zajímavostí závěrem: na seriálu se podílelo 500 osob, a jak bylo uvedeno tři mezinárodní filmové štáby, točilo se 120 dnů a nocí, tři dny trvala realizace honičky na motorových člunech po Černém moři stejný počet.

Foto: Herminapress

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama