Denisa Pfauserová: Když jde o pomoc, není co řešit!

Nejen vánočními nákupy žijí v současné době obchodní centra. Tak třeba ve Fashion Areně ve Štěrboholích se v sobotu i pomáhalo. Proběhl tu křest kalendáře plného známých hereckých osobností s názvem 2020 Mrkej a pomáhej, kdy výtěžek z jeho prodeje je určen na podporu dvanáctiletého Marka.

„Když jsem byla oslovena, abych se nechala vyfotit pro dobrou věc, ani vteřinu jsem neváhala. Markův osud mě hodně zasáhl a neměla jsem, co řešit. Ne každý má to štěstí, že je zdravý a proto beru pomoc lidem, kteří to potřebují jako povinnost i radost,“ nechala se slyšet jedna z kmoter a současně i „fotomodelka“ z kalendáře Denisa Pfauserová.

Markovi byla před třemi lety diagnostikována vzácná neurologická porucha tzv. locked-in syndrom, kdy dochází k ochrnutí všech svalů ovlivnitelných vůlí, s výjimkou těch očních. Od té doby není schopen verbálně komunikovat. Je odkázán na dýchací přístroj a pomoc okolí, je ale plně při vědomí, vnímá, rozumí, pamatuje si, přičemž jediný způsob, jakým komunikuje s okolím je mrkání.

„Dala se nás dohromady celá parta, celkem pětadvacet lidí zapózovalo pro tenhle kalendář a já věřím, že to není poslední akce na podporu toho kluka. Začalo to vlastně na jaře 2017, kdy kolega herec Adam Ernest, který se samozřejmě také nechal vyfotit, uspořádal s přáteli charitativní koncert, tenhle kalendář je druhým příspěvkem no a v příštím roce uspořádáme další. Jsou to drobnosti, které děláme rádi a s chutí,“ řekla po křtu Lenka Zahradnická za souhlasného přikyvování „modelů a modelek“ např. Jana Šťastného, Pavla Baťka, Josefa Cardy, Kristýny Leichtové a dalších.

NAPSAT KOMENTÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno