reklama

Detektivem v iQLANDII. Voda není nuda v iQPARKU

reklama

Liberecká iQLANDIA má pro všechny nadšené detektivy skvělou zprávu. Až do konce roku prodlužuje expozici Top Secret. Neváhejte a přijďte! Jako správný tajný agent tu budete pomocí rentgenu pátrat po kontrabandech v simulované letištní hale, rozšifrovávat kódovanou řeč mafiánů či se proplétat laserovými paprsky bez jediného dotyku.

Interaktivní výstava je rozdělena do několika misí, takže jakmile je všechny dokončíte, můžete jako další bod svého špionského výcviku absolvovat speciální workshop zaměřený na forenzní vědy. Během hodiny bádání v laboratořích například zjistíte, jak se separuje taková DNA, co je to balistika, prozkoumáte umělé lidské kosti a také si vyrobíte otisk prstu. Všechny své nabyté znalosti pak můžete zúročit ve hře Kriminálka iQLANDIA. Stačí se vžít do role ostříleného kriminalisty a vypátrat pachatele, který zavraždil uznávanou vědkyni Dr. Popíšilovou. Podezřelých je celkem šest, nicméně kdo je skutečným vrahem, budete už muset odhalit sami.

Voda není nuda!
Ani v sousedním iQPARKU nezahálí. O tom, že Voda není nuda, přesvědčí všechny malé návštěvníky lektoři centra v rámci stejnojmenného workshopu, který startuje každý víkend od 14 hodin. Děti třeba budou muset přijít na záhadu potopené lodi Plachetník, dozvědí se, proč některá tělesa na vodní hladině plovou, a jiná naopak klesají, nebo si zhotoví potápěče v lahvi. To ale není vše. V science centru je čeká více než tři sta interaktivních exponátů, jako například potápějící se kajuta Titaniku, fotoluminiscenční fólie, požární stanice či koncertní stage s nefalšovanými hudebními nástroji.

Harmonogram (září–říjen):

iQLANDIA:

Forenzní workshop: každou Se a Ne od 14 a 15 hodin, navíc potom 28. 9., 29. 9., 26. 10., 27. 10. od 14 a 15 hodin
Velká science show: denně od 11 hod., v So, Ne, o svátcích a prázdninách také od 16 hod.
Malá science show: Út – Pá od 15 hod., v So, Ne, o svátcích a prázdninách od 13 hod.
Badatelské aktivity: několikrát za den v expozicích

Pro informaci, v období od 18. do 22. září je science centrum iQLANDIA uzavřeno.

iQPARK:

Workshop Voda není nuda: každou So a Ne, o svátcích a prázdninách ve 14 hodin
Science show: denně od 11 hod., So – Ne, o svátcích a prázdninách také od 16 hodin

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama