reklama

Dětský domov v Solenicích má nový sociální automobil

reklama

Dětský domov v Solenicích získal sociální automobil zdarma. Zcela novou Dacii Dokker slavnostně převzali ve středu 18. prosince 2019 zástupci daného domova za účasti poděbradské reklamní agentury Kompakt, která tento projekt zaštiťuje. Vozidlo zaměstnanci zařízení využijí k přepravě dětí a k dalším podpůrným aktivitám.

Dětský domov a Školní jídelna, Solenice 42, který zabezpečuje 40 dětí, obdržel nový vůz v rámci projektu Sociální automobil. Ten funguje po vzoru evropských měst již 20 let, za tu dobu Kompakt předal v České republice na stovky vozidel. Domov na Příbramsku získal v celkovém pořadí již 821. automobil. „Ve většině zařízení pečujících o děti je vozový park ve velmi špatném technickém stavu. Tato zařízení pak mohou získat nové auto jen velmi obtížně, proto jsme se rozhodli vzít situaci do svých rukou a pomoci těm, kteří v životě nemají stejnou startovní čáru jako my,“ uvádí Miroslav Káninský, jednatel společnosti Kompakt.

Na financování vozidla se podílelo asi 48 subjektů napříč obory od velkých firem až po nejmenší jednotlivce z místních obyvatel i přilehlého okolí.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama