reklama

Divadelní spolek Kašpar zamíří již tradičně v polovině léta na Kašperk

reklama

Světla a stíny, balkon z věže, přelétávající netopýr, zářivé hvězdy nad hlavami (pokud není počasí proti), to jsou divadelní představení na Kašperku.

Nepřehlédnutelnou dominantou, tyčící se uprostřed lesů na kopci Ždánov, je strážní hrad Kašperk – s 886 metry nadmořské výšky nejvýše položený královský hrad v Čechách. Roku 1356 jej nechal vystavět Karel IV., aby ochránil naleziště zlata, Zlatou stezku, vedoucí z Pasova do Kašperských Hor, a hranici se sousedním Bavorskem.

Na tento hrad v srpnu vyrazí divadelní spolek Kašpar, aby nabídl divákům nevšední zážitek – legendární Shakespearovy příběhy OTHELLO, CYRANO a ROMEO A JULIE ve skvělém nastudování v jedinečném prostranství hradního paláce. Letos naposledy budou pro tato klasická díla přirozenou scénou autentické prostory bývalého paláce a hradní věže, nejstarší části hradu ze 14. století, které nebyly nikdy přestavovány. Historické kamenné zdi místy se zbytky omítky, otvory s kamenným ostěním, skvělá akustika, blízký kontakt s divákem, to vše vytváří jedinečnou atmosféru, propojení a porozumění mezi autory, herci a diváky.

V roce 2016 se bude v prostorách hradního paláce hrát na několik let naposled. Na příští roky se plánuje nová dramaturgie, které by měla divadelně oživit jiné prostory hradního areálu. Navíc spolek Kašpar stahuje všechny tři tituly z repertoáru.

  1. – 31. července 2016 od 21:00 Romeo a Julie
    2. – 4. srpna 2016 od 21:00 Cyrano
    5. – 7. srpna 2016 od 21:00 Othello

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama