reklama

Divadelní tip: Krasavice Interkontinentální – Arte et Marte s Marthou Issovou a Annou Polívkovou v La Fabrice

reklama

Klaunské duo o přátelství, jehož autorkami a hlavními aktérkami jsou Martha Issová a Anna Polívková, při premiéře v květnu 2011 zaznamenalo pochvalné recenze kritiků a nadšené reakce diváků. A nejinak je tomu dnes, kdy představení Krasavice Interkontinentální – Arte et Marte pravidelně vyprodává holešovickou La Fabriku. V dostatečném předstihu se ovšem vstupenky sehnat dají a v tomto případě trocha trpělivosti určitě stojí za to. Například květnové reprízy jsou na programu La Fabriky 16. 5. a 25. 5.

Anna Polívková a Martha Issová: dvě herečky z odlišných divadelních prostředí a blízké kamarádky už od dětství. Na jevišti se setkaly při několika společných improvizacích, které je inspirovaly ke spolupráci nad pevnější divadelní formou. A tak společně napsaly Krasavice Interkontinentální – Arte et Marte.

Krasavice Interkontinentální – Arte et Marte je zábavné, převážně neverbální představení o přátelství a to nejen o jeho světlých, ale i stinných až temných stránkách. Krom 2D animací nabízí i přízemní akrobacii, tanec, postýlkovou scénku, pláč, řev, zpěv. Animace filmové režisérky a animátorky Michaely Pavlátové zastávají veškerou scénografii představení a jsou aktérkám na jevišti aktivním partnerem. Kostýmy vytvořilo studio Chatty, autorem hudby je Jakub Xavier Baro.

Martha Issová v současné době hraje i v dalších úspěšných představeních v Dejvickém divadle (Kafka´24, Muž bez minulosti, Spříznění volbou) a Divadle Kalich (Nahniličko). Neméně aktivní je také coby filmová herečka – zanedlouho půjde do kin americký film Zookeeper´s wife, který se natáčel v České republice a ve kterém si Martha Issová zahrála jednu z rolí.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama