Divadelní tip na říjen: Bratři Krausovi a další známé osobnosti ve Viole!

Autor: dne 14 září 2018

Do legendárního pražského Divadla Viola se rádi vracejí nejen diváci, ale také hvězdní interpreti. Spisovatel Ivan Kraus a herec a moderátor Jan Kraus si atmosféru komorní scény na Národní třídě oblíbili natolik, že3. října od 20 hodin na zdejším jevištipřed publikem načtou další z úspěšné série CD se svými humornými povídkami. Tentokrát na téma „Učit se, učit se…!“ Během představení zazní nejen originální příběhy ze života, ale také pohotové a vtipné glosy obou aktérů.

Mimořádná příležitost prožít „dálkový, korespondenční rychlo-kurz dandysmu“ pod vedením Jiřího Langmajera Hanuše Bora sev Divadle Viola naskytne 6. října. Představení Přípitek aneb Cihla vzniklo před časem přímo pro Violu, coby originální dárek k padesátinám Jiřího Langmajera,a stále se těší pozornosti a zájmu diváků. Vždyť kdo by se nechtěl na chvíli povznést nad obyčejné starosti všedního dne a uvěřit, že život nemusí být obnošená, ale naopak skvěle padnoucí vesta!?

Taťjana Medveckáa Martin Hofmann vás 9. října provedou fascinujícími vzpomínkami na vášnivé, divoké, kruté, a přesto až do konce života trvající manželství letce a slavného spisovatele Antoina de Saint-Exupéryho. Inscenace Život jako smršť čerpá ze vzpomínkové knížky Paměti růže, kterou napsala jeho manželka Consuelo de Saint-Exupéry a která mohla vyjít až v roce stého výročí narození věhlasného autora Malého prince.

Jen o pár dnů později, 12. října, dostane ve Viole prostor přímo Malý Princ– večer vyprávění z legendární knihy a čtení dopisů Antoina de Saint Exupéryho, na který zvou herci Daniela Kolářováa Tomáš Pavelka. Malý princ je jednou z nejznámějších knih světa — má motto: Všichni dospělí byli nejdříve dětmi (ale málokdo se na to pamatuje). Malý princ je pohádkovou alegorií o přátelství, moudrosti, životě a smrti. Klíčem k tajemství moudrosti jeho autora, Antoina de Saint Exupéryho, může být i korespondence mezi jím a jeho matkou, které je věnovaná část představení.

Znáte nějaké romské pohádky, příběhy, tradice či písničky? Pokud se s nimi chcete seznámit, a to velmi zdařilou a zábavnou formou, nenechte si ujít představení Šunen Romale — Poslyšte Romové, které je ve Viole na programu 13. října. Jedinečný zážitek s romským folklorem divákům zprostředkují herečky Barbora Hrzánová a Jana Boušková spolu se známým romským slovenským zpěvákem Máriem Bihárym, který koncertoval například se Zuzanou Navarovou.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit Přihlášení

Napište odpověď