reklama

Divadelní tip: Půvabná Julie Šurková jako Nšoči v originální grotesce Vinnetou v NoD

reklama

Talentovaná herečka Julie Šurková, kterou mohli letos vidět diváci například ve filmu Bajkeři, si zahraje Nšoči v představení Vinnetou aneb Kámoš je víc jak zlato z Nugget-tsilu v režii Terezy Volánkové. Nejbližší repríza je na programu Divadla NoD ve středu 31. ledna a v pondělí 12. února, vždy od 19.30h.  V původní podobě vznikla tato inscenace v rámci workshopu Terezy Volánkové se druhým ročníkem herectví Katedry alternativního a loutkového divadla na DAMU.

Příběh pro děti, kterým by se měli inspirovat i dospělí a humor pro dospělé, který pochopí i děti. Inscenace je volně inspirována jedním z nejznámějších románů o přátelství mezi Vinnetouem a Old Shatterhandem. Velice naivním a záměrně groteskním způsobem podává velmi zkreslenou zprávu o světě indiánů, banditů a kovbojů ale především o přátelství, které je mnohdy víc než sama láska.

Představení, které využívá na divadle tradiční filmové principy jako je střih, švenkování, kamerová jízda a zároveň pracuje s kombinací živých herců a loutek, které nahrazují u filmu běžnou změnu měřítka. Loutky i herci pak hrají ve výseči, která opět odkazuje k ohraničenému filmovému plátnu, aby z ní ve finále opět vystoupili do divadelního prostoru.

Odkaz na reportáž ze zákulisí Vinnetoua, kde kráska Julie prozradí i své další plány: https://www.youtube.com/watch?v=bCTRddN9RlI&feature=youtu.be

Hrají:
Old Shatterhand: Ladislav Karda
Vinnetou: Martin Cikán
Nšo-Či: Julie Šurková
Ičučuna: Nataša Mikulová
Ribanna: Lumíra Přichystalová
Santer: Jan Strýček
Lidé, kteří často umírají: Dominik Migač, Kateřina Císařová, Anita Gregorec

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama