reklama

Divadlo Viola připomíná květen v duchu Máchova Máje a pokračuje s večerními přenosy

reklama

Bývalá poetická vinárna Viola chce letošní květen s dopady koronavirové pandemie projasnit básněmi. Celý květen od pondělí do pátku si tak můžete na  divadelním Facebooku a Twitteru v klidu vychutnat známé i méně známé texty české i světové poezie podle výběru a v přednesu herců a spolupracovníků Divadla Viola.  

V souladu s konstatováním Jiřího Suchého, že totiž „trocha poezie nikoho nezabije“, básničky pro Violu v první polovině května vyberou a v krátkých videozáběrech představímj. Jiří Dvořák, Kateřina Lojdová, Tomáš Pavelka, Jiří Langmajer, David Novotný, Otakar Brousek, Jan Zadražil nebo Viktor Preiss. A uslyšíte také poezii, kterou mají rádi klavíristé Ivo Kahánek, Emil Viklický nebo režisér Tomáš Vondrovic. Ve spolupráci s Českým rozhlasem Viola připomene i autory, které si zamilovali Jiří Adamíra, Rudolf Hrušínský, Vlasta Fabiánová, Dana Medřická nebo Martin Růžek a Miloš Kopecký. V květnu pokračují večerní online přenosy se známými osobnostmi.

Ve středu 6. května od 20 hodin bude ředitel divadla Robert Tamchyna zpovídat tři dámy, které k Viole neodmyslitelně patří. Lída Engelová poznala jeviště nejmenšího velkého divadla v Praze nejprve jako interpret poezie, ale později především jako režisérka, která výrazně formovala a dodnes ovlivňuje charakter Violy jako pražské komorní scény.  Dana Černá za svou roli ve hře Commedia finita z repertoáru Violy získala širší nominaci na cenu Thálie a  Lilian Malkina  je další výraznou hereckou tváří, která ve Viole zdomácněla už před mnoha lety. Stream vysílá Viola na svém Facebooku a Youtube.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama