reklama

Divadlo Na zábradlí v premiéře uvede Jařabovu autorskou variaci na Shakespearova Macbetha

reklama

První premiérou, kterou soubor Divadla Na zábradlí uvede během hostování v Divadle Komedie, bude 7. dubna Macbeth – Too Much Blood. V hlavních rolích Shakespearovy klasiky v autorském, v mnohém velmi překvapivém pojetí režiséra Davida Jařaba se představí Miloslav König a Anežka Kubátová. Reprízy jsou na programu 11., 24. a 29. dubna v Divadle Komedie, kde se Divadlo Na zábradlí po dobu rekonstrukce domovské scény dočasně usídlilo.

David Jařab na základě Shakespearova půdorysu hru napsal, režíroval a také navrhl scénografii. Podle Jařabových slov je jeho Macbeth více králem Ubu než psychopatickou zrůdou a obklopují ho trochu monthypythonovské postavičky. Temnou tragédii posunul k žánru černé komedie, mísící absurditu s melancholií. Humor člověku dovolí dostat se do postav a situací blíž, než třeba drama a patos. Úder, který pak z takovéto komické situace divákovi uštědříme, je ale mnohem neočekávanější a i když se i jemu budeme společně smát, nakonec si uvědomíme, že bychom se takto mohli snadno stát součástí masy, která přihlíží a baví se nad zvrácenostmi či šikanou,” vysvětlil David Jařab. Herci se na jevišti dorozumívají jednoduchou, prostě rytmickou, zkratkovitou angličtinou, které rozumí každý začátečník – a pokud ne, přečte si české titulky.

Autorkou kostýmů je Sylva Zimula Hanáková, hudba je dílem Jakuba Kudláče, součástí inscenačního týmu je také dramaturgyně Lucie Ferenzová. Spolu s Miloslavem Königem a Anežkou Kubátovou v rolích Macbetha a Lady Macbeth v nové inscenaci Divadla Na Zábradlí hrají Leoš Noha, Václav Vašák, Ivan Lupták, Petr Jeništa a Petr Čtvrtníček a nové posily týmu – Jiří Černý a Johana Matoušková.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama