Dívčí kapela Vesna vyráží na podzimním turné #MyaVy po devíti českých a slovenských městech

Dívčí kapela Vesna zpěvačky, skladatelky a textařky Patricie Fuxové má nabitý program. Již zítra, 16. října odstartuje skupina ve složení zpěvačka Patricie Fuxová, houslistka a kapelnice Bára Šůstková, klavíristka Olesya Ochepovska, baskytaristka Tereza Čepková a bubenice Markéta Vedralová své podzimní turné s názvem #MyaVy, se kterým zamíří do devíti českých a slovenských měst. V listopadu také chystá premiéru nového videoklipu NEZAPOMEŇ, který se natáčel v Malém Tibetu.

Turné #MyaVy začne 16. října v Plzni a vyvrcholí v adventním čase, 7. prosince v Povážské Bystrici. Na devíti koncertech zazní skladby z nejnovějšího alba Vesny Pátá bohyně s tematikou přírody, slovanských motivů a ženství i nové písně vzniklé během letního soustředění kapely. Za debutové CD Pátá bohyně, kterou charakterizují hudební návrat ke kořenům a snové texty, byla Vesna nominovaná na Ceny Anděl v kategorii Objev roku. Na desce je mimo jiné i duet Patricie a Vojty Dyka s úspěchem uvedený koncem loňského roku na hudební a taneční show v Obecním domě.

Další z třinácti novinek na albu Pátá bohyně dostala obrazovou podobupod režijním vedenímCzech Vibes během natáčení vMalém Tibetu, kam Patricie Fuxovázamířila společně s dobrovolníky z české neziskovky Brontosauři v Himálajích.  Brontosauři v Himálajích dlouhodobě pomáhají obyvatelům vesnice Mulbekh v Malém Tibetu, primárním cílem je rozvoj tamní školy, podpora vzdělávání a tradičních hodnot.

Předprodej vstupenek na turné dívčí skupiny Vesna #MyaVy běží prostřednictvím prodejních sítí jednotlivých koncertních míst.

NAPSAT KOMENTÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno