reklama

Dokonalý úsměv pro každého

reklama

Úsměv člověka nic nestojí a může o něm mnohé prozradit. Mimo jiné také to, jak pečuje o své zuby. 5. října se slaví Mezinárodní den úsměvu a s krásným úsměvem jdou ruku v ruce i krásné, rovné a zdravě vypadající zuby. Ty ovšem nebyly dány do vínku každému. Díky rychlému vývoji technologií a zubní péči dosahuje česká stomatologie špičkové evropské úrovně. Svědčí o tom i zavedení technologie Digital Smile Design, díky které může mít dokonalý úsměv každý.

Mít zdravý a dobře vypadající chrup je v současnosti pro většinu lidí velmi důležité. Krásné a zářivé úsměvy jsou vidět na každém rohu. Díky moderním technologiím a profesionálnímu přístupu na Schill Dental Clinic nezůstávají perfektní úsměvy jen na obálkách časopisů, ale mohou je mít skutečně všichni. Digital Smile Design je metoda, která je pro mnoho pacientů motivující a napomáhá jim při rozhodnutí, zda podstoupit modelaci úsměvu.

Prvním krokem je vyfotografování klienta v  malém studiu na klinice, kde je do několika minut pomocí speciálního digitálního programu zhotoven návrh na jeho nový úsměv. „Poté je zcela na jeho uvážení, zda se rozhodne přejít do dalšího kroku, kterým je otisk zubů,“ říká primář MUDr. Alexander Schill z Schill Dental Clinic.

Po odsouhlasení ze strany klienta se přistupuje k dalšímu kroku, čímž je modelace úsměvu. „Prvním a posledním kritériem pro modelaci úsměvu musí být vždy zdravý chrup,“ vysvětluje primář MUDr. Schill. Před tím, než dojde k protetické a estetické fázi, je důležité provést důkladné ošetření celého chrupu. Mezitím je v zubní laboratoři zhotoven otisk vyplněný provizorní pryskyřicí, která po vložení do úst zůstane dočasně na zubech. „Vytvoření otisku trvá přibližně 2 týdny, jakmile je otisk hotov, přijde si ho klient vyzkoušet, aby měl přesnou představu, jak bude vypadat konečný výsledek,“ popisuje postup primář MUDr. Schill. Všechny tyto kroky jsou pro pacienty velmi důležité, aby měli čas se rozhodnout. Pokud pacient nemá žádné námitky, přistoupí se k finální fázi zákroku, kterou je fixace keramických fazet.

Celková časová i finanční náročnost zákroku se liší v závislosti na stavu původního chrupu. Někdy se jedná jen o malé estetické změny či plomby a jindy může modelace vyžadovat hluboké ošetření či složitější zákrok. Výsledek zanechává nejen krásný estetický dojem, ale velmi pozitivně působí i na psychiku pacientů. „Nikdy bych nevěřila, co může krásný úsměv udělat se sebevědomím ženy. Skutečně mi tato proměna změnila život,“ shodují se paní Kamila i paní Zuzana, pacientky Schill Dental Clinic. Dokonalý úsměv může mít skutečně každý.

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama