reklama

Dominikánská republika láká po celý rok

reklama

Dominikánská republika zaznamenala v prvním pololetí letošního roku významný meziroční nárůst počtu turistů. Od ledna do srpna zavítalo do země 4 562 254 návštěvníků, což je o 7,24 procent více než v loňském roce. Rekordní zájem byl zaznamenán také u českých turistů, kterých přijelo o 9,24 procent více.

Poptávka po Dominikánské republice se tak postupně zvyšuje nejen v zimě, ale
i v průběhu letních dovolených. „V první polovině letošního roku se návštěvnost z Evropy zvýšila celkem o 19,3 procent. Příjezdové statistiky z Česka stouply během léta i přesto, že v těchto měsících nebyly v provozu charterové lety z Prahy. Cestující létají na pravidelných linkách např. společnosti Air France, Condor či Swiss Air,“ říká Leila Boasier Budecker, ředitelka tuzemského zastoupení Národního turistického úřadu Dominikánské republiky a dodává: „Češi využívají k cestování do Dominikánské republiky nejčastěji služeb cestovních kanceláří. Přibývají ale také individuální turisté, kteří si letenky a ubytování rezervují samostatně.“

Nejnavštěvovanějším cílem Dominikánské republiky je tradičně Punta Cana, kam doposud zavítalo
o 7,1 % více turistů než v loňském roce. Následuje Santo Domingo s blízkými přímořskými letovisky Boca Chica a Juan Dolio, dále pak Puerto Plata na severním pobřeží.

Podle údajů Centrální banky Dominikánské republiky je pro 94 % návštěvníků hlavní motivací odpočinek na proslulých plážích. Dominikánská republika přitom nenabízí pouze slunce a moře. Jedná se o velice rozmanitou zemi s bohatou historií a zachovalými památkami, které jsou od roku 1990 zapsány na Seznam kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Popularitu si získává také ekoturistika. Jen v roce 2015 navštívilo národní parky a chráněné krajinné oblasti celkem 1,38 milionů turistů. V zemi najdeme na devatenáct národních parků, hory vysoké přes tři tisíce metrů, vodopády, divoké řeky, laguny a solné jezero Enriquillo, které je svou rozlohou největší v Karibiku a žijí zde Krokodýli američtí. Každý rok v prosinci začínají ke břehům Samanského zálivu připlouvat velryby hrbaté (keporkaci).

Dominikánská republika patří rovněž mezi oblíbené destinace zahraničních investorů. Stávající ubytovací kapacita čítá přes 70 000 hotelových pokojů, přičemž aktuálně se rozšiřuje 2 551 pokojů
a 11 843 prochází kompletní renovací. Ke konci roku 2016 bude v zemi otevřeno šest nových hotelů.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama