reklama

Dostatek tekutin pro jarní kilometry

reklama

Začalo jaro a s ním přirozeně roste chuť vydat se na procházky či výlety do přírody, posilnit kondici nebo se zbavit nadbytečných kilogramů, které jsme během dlouhé zimy nabrali. Ať už je vaše motivace jakákoliv, myslete i na dostatek tekutin, který k pohybu nezbytně patří. Ideálně v kvalitní, opakovaně použitelné lahvi, protože ty jednorázové z PET k zdravému a ekologickému životnímu stylu už dávno nepatří. Čeho byste si tedy při výběru „té pravé“ měli všímat?

Materiál rozhoduje

Plast patří k nejoblíbenějším materiálům, hlavně díky jeho nízké hmotnosti a nerozbitnosti. Je ale třeba mít na paměti, že není plast jako plast. Mezi nejkvalitnější plastové materiály patří Tritan. Svými vlastnostmi připomíná sklo – neabsorbuje pachy, nezažloutne, je velmi pružný a odolává i vysokým teplotám, nejodolnější druhy Tritanu až do výše 110 °C. Díky vhodnosti pro styk s potravinami nachází časté využití v podobě výrobků pro domácnost nebo sportovních a pitných lahví. Je UV rezistentní, díky čemuž zachovává delší trvanlivost nápojů. Všímejte si také, jestli je lahev označená jako BPA free, což znamená, že neobsahuje látku BISFENOL A, která může být pro lidský organismus toxická. I tyto požadavky Tritan splňuje, což bylo prokázáno opakovaným testováním.

Méně je více

Při výběru lahve na vodu, kterou chcete mít stále při sobě, platí pravidlo – méně je více. Nejen pro děti je nošení těžkých nápojů demotivující, odlehčený batoh či tašku ocení každý. Velké lahve a skleněné karafy proto nechte doma nebo v kanceláři, mimo domov jsou vhodnější lehčí lahve s menším objemem. Ostatně, doplnit si je můžete už kdekoliv, postačí pitná voda z vodovodu. 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama