reklama

Emirates představuje první leteckou virtuální realitu od společnosti Oculus

reklama

Letecká společnost Emirates představuje novou aplikaci, která zákazníkům přináší nový zážitek v podobě virtuální reality. Uživatelé mohou díky VR prozkoumat kabinu ve First Class, stejně tak salonek Onboard na palubě letadla A380 nebo si prohlédnout prostory kolem vlastního sedadla, a to vše z pohodlí domova.

Tato služba je dostupná na webových stránkách emirates.com nebo ji mohou využít všichni, kdo mají připojení k internetu, a to prostřednictvím aplikace Emirates nebo aplikace, která je dostupná v obchodě Oculus pro uživatele Oculus Rift.

„Cílem společnosti Emirates je poskytovat inovativní a zákaznicky orientované služby, ať už na palubě letadla, na zemi nebo na digitální úrovni. V roce 2018 se nám podařilo, jako první letecké společnosti na světě, představit pokročilou technologii umožňující fungování webové VR, díky tomu se zákazníci mohli seznámit s našimi službami, které jsou dostupné na palubě Emirates ještě před samotným nástupem do letadla. V investování do těchto technologií jsme pokračovali i v dalších letech, a proto jsem také nyní schopni představit plnohodnotnou aplikaci Oculus VR,“ říká Boutros Boutros, viceprezident divize korporátní komunikace, marketingu a značky Emirates.

„Díky této iniciativě máme možnost rozšířit náš globální dosah a poskytnout tak zákazníkům tento zážitek prostřednictvím několika digitálních platforem. Domníváme se, že tato služba je aktuálně velmi důležitá, řada lidí kvůli pandemii dlouho necestovala a často vyhledávají inspiraci či zkoumají možnosti pro své další lety,“ dodává Boutros.

Pro vytvoření této aplikace se společnost Emirates spojila s technologickou společností Renacen. Zákazníci se tak mohou projít v Economy, Business i First Class, prozkoumat vlastní sedadlo, navštívit Onboard salonek nebo sprchové lázně na palubě Emirates A380. Společnost momentálně pracuje na updatované verzi aplikace, která bude také zahrnovat Premium Economy Class a nejnovějšími úpravy interiéru letadla A380.

Do budoucna Emirates plánuje umožnit zákazníkům prostřednictvím této aplikace získat informace také o destinacích, vybrat si místo v letadle, rezervovat si letenku či za ni dokonce i zaplatit. V současné době mohou zákazníci získat přístup k Emirates VR Oculus prostřednictvím:

  • Obchod Oculus: Tato aplikace nabízí uživatelům možnost prozkoumat vnitřní interiéry v reálné velikosti na palubě letadla A380 a Boeingu 777-300ER. Uživatelé mohou navštívit Onboard salonek, zapnout si sprchu nebo za sebou zavřít dveře do soukromého apartmá, mohou také nahlédnout i do kokpitu.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama