reklama

Ester Geislerová aJosefina Bakošová navazují na úspěšnou kolekci Manifesto

reklama

Manifesto svým názvem odkazuje ke stěžejnímu prvkukolekce a inspiraci pro její vytvořenídrobným manifestům, větám, které jsou notoricky používány. ve vztazích nebonapříkladpracovním prostředí. Podtitul navazující kolekceEMET je foneticky psané hebrejské slůvko, jež v překladuzname pravda. Nová kolekce Manifesto/EMETpoukazuje na náš současný životní styl a jeho zběsilé tempo. Šest vět: nemůžu. Nestíhám. Pošli mi to mailem. Mámmoc práce. Dnes jsem normální. nejsme děti.

Jsme stále více pracovně nasazeni, přetíženi, nestíháme, neustále to dokola opakujeme a zapomínáme na odpočineka radosti, které nám život může přinášet,zamýšlí se Ester Geislerová. Vybraly jsme běžné věty, které jsoupracovního prostředí a které říkáme  i my anebo je denně slyšíme kolem sebe. Tytověty se zcela přirozeně dostavily a my je zaznamenaly. A to opět na tričkáchstejného střihu jako u předchozí kolekce. Změna spočívá ve fontu a v barvě potisku,doplňuje Josefina Bakošová.

Trička jsou minimalistického střihu. Dámská varianta je lehce volnější, s nápadněprodlouženým zadním dílem a ohrnutými krátkými rukávy. nská varianta má klasické krátké rukávy a asymetrie není tak nápadná. „Vše je vyrobenobavlněného úpletu pro maximální komfort. Přejeme si, aby se v kombinaci vtipného motivu a kvalitního materiálu lidé cítili dobře, říká Josefina. Trička jsou dostupná v šedé barvě, přičemž barva nápisu je tentokrát stříbrná a s barvou trička příjemněkoresponduje. Věty jsou grafickým ztvárněním, jehož autorem je opět mladý umělecTom Zahrádka, převedeným do formy nápisu na tričku.

Novinkou kolekce Manifesto/EMET jsou tašky atypického, jednoduchého střihu, ušité ze dvou vrstev bavlněného plátna. Mají větší objem, jsou dostatečně pevné, takže se hodí na přenášení předmětů či nákupů přes den i jako elegantní doplněk navečer. Na taškách jsou nejenpracovní”  věty z Manifesto/EMET, ale i “vztahovévětypředchozí kolekce Manifesto. (Nepoznávám se. Je to mnou. na tomtelefonu pracuju. Musím ti něco říct. Mám asi divné období. Co je ti? Nic.)

Tvářemi kolekce se stali: Tereza Maxová, Bára Podzimková, Albert Černý, Jan Cina, Josef Trojan, Natálie Řehořová, Petr Prokop a Anna Jeníková.  

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama