reklama

Exotická Asie i chladný sever. Šperky z Jablonce putují po světě

reklama

Úspěšným létem se může pochlubit jablonecká rodinná firma ŠENÝR Bijoux, která patří mezi přední výrobce bižuterie v Čechách. Během prázdnin její šperky ozdobily modelky v západočínském Chengdu, objevily se také na designovém veletrhu ve švédské metropoli Stockholm a doposud jsou k vidění na prestižní výstavě v Českém centru v Praze.

Výstava v Chengdu nesla všeříkající název Magic Of Glass neboli Kouzlo skla. Mezinárodnímu publiku se zde představila plejáda českých designérů, přetvářejících sklo v originální díla – kupříkladu Jiří Pačinek a další. „Byla to pozoruhodná zkušenost. Je to milý pocit, když se české šperky objeví až v daleké Asii. Publikum se ostatně o umu našich sklářů vyjadřovalo velmi lichotivě, což bylo velice příjemné a módní přehlídka strhla obrovský zájem,“ svěřila se majitelka firmy ŠENÝR Bijoux Olga Kopalová Rynešová.

Nedlouho po čínském úspěchu mohli šperky ze ŠENÝRu obdivovat návštěvníci designového veletrhu Formex v hlavním městě Švédska. Bižuterie z Jablonce se tu objevila v rámci výstavy Handmade Dreams, pořádané ve spolupráci Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou, Českých center a ministerstva zahraničních věcí. Pod taktovkou kurátora Petra Nového se představily jablonecké firmy: kromě ŠENÝR Bijoux to byly ještě například G&B beads anebo Ralton. „Velmi si vážím toho, že naše šperky mohly reprezentovat Českou republiku až ve Skandinávii,“ zmínila Olga Kopalová Rynešová.

Výstava v Českém centru v Praze, která nese název České střepy, bude k vidění v Rytířské ulici do konce září. Kromě produktů ze ŠENÝR Bijoux se zde svými díly prezentují sklářští mistři Jiří Pačinek, Pavel Havelka a tvůrci ze Sklárny Bělčice. „Návštěvu této expozice můžu rozhodně doporučit. Krom toho je výstava prodejní, takže kdo by chtěl ozdobit svůj byt či kancelář jedinečnými designovými kousky, případně někomu věnovat ručně vyrobený šperk, má příležitost,“ zve s úsměvem Olga Kopalová Rynešová.

A co chystá ŠENÝR Bijoux do budoucna? Právě nyní se zúčastní dalších dvou výstav v Asii. První z nich se opět odehrává v západočínském Chengdu. V tamním muzeu je k vidění speciální kolekce šperků, vytvořená ve spolupráci s úspěšnou čínskou fotografkou a modelkou Luo Wen speciálně pro tamní klientelu. Druhá výstava teprve nedávno odstartovala v Zemi vycházejícího slunce: do japonského Tokia se ze Stockholmu přemístila již zmíněná putovní expozice Handmade Dreams.

Rodinná firma ŠENÝR, jež patří mezi nejlepší výrobce bižuterie v Čechách, má tradici šperkařství již od roku 1900. Největší úspěchy slaví na světových veletrzích v Evropě i Asii. Korunkami od ŠENÝRU se pyšní vítězky České Miss z let 2011 až 2015 – právě partnerstvím s Českou Miss ŠENÝR získal popularitu nejen v tuzemsku, ale i na světových soutěžích krásy. Od roku 2010 mají putovní korunku od ŠENÝRU například královny krásy Miss Reunion. Klenoty od ŠENÝRU zdobí i význačné osobnosti kulturního a politického života v různých částech planety, stejně tak jako všechny ženy, které touží originálně doplnit svou krásu ručně vytvořenými šperky jedinečných designů.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama