reklama

F2 v Budapešti: Fittipaldi nezdědil po dědovi jen příjmení, brazilský rychlík byl dvakrát na bedně

reklama

Krásným výsledkem se do letní přestávky rozloučil se svými fandy Charouz Racing System – od prvního vítězství v závodě F2 dělilo český tým a jeho jezdce Enza Fittipaldiho v cíli jen málo. Brazilec přesto může být s maďarským víkendem spokojený – ve sprintu dojel třetí, v hlavním závodě se ještě o příčku zlepšil.

Obrácené pořadí top 10 výsledků kvalifikace přihrálo velkou šanci na úspěch ve sprintu VC Maďarska šampionátu FIA F2 především Jackovi Doohanovi (Virtuosi) a Enzovi Fittipaldimu (Charouz Racing System). Brazilec ve službách českého týmu reagoval výborně a první zatáčkou projel první. Již ve druhé zákrutě ovšem pod Doohanovým tlakem brzdil příliš pozdě, musel mimo trať a ztratil dvě pozice vůči Australanovi a Vipsovi. A jelikož Hungaroring příliš možností k předjíždění nenabízí, pořadí se až do konce závodu nezměnilo. Druhý vůz Charouz Racing System pilotovaný Cemem Bölükbasim dojel sedmnáctý.

Už tak výborné třetí místo dokázal Fittipaldi ještě vylepšit v neděli. Potvrdil, že po dědečkovi Emersonovi, který se stal dvakrát mistrem světa F1, nezdědil pouze příjmení, ale také talent a rychlost. A tentokrát mu pomohla také skvěle zvolená týmová taktika. Rozhodnutí nechat Fittipaldiho jet na ojetých pneumatikách trochu déle než si troufla konkurence, se ukázalo jako geniální tah manažera Boba Vavříka aspol. Brazilec se posunul na skvělé druhé místo, také turecký jezdec české stáje sahal po elitní desítce a tudíž prvních bodech v kariéře.

Fittipaldi v závěru dokonce atakoval nakonec vítězného Pourchaira, v cíli za ním zaostal pouze o 1,2 sekundy. „Samozřejmě jsem toužil po vítězství. Ale druhé místo je skvělé. Tím spíš, když jsem ve sprintu dokázal dojet třetí,“ usmíval se spokojení Brazilec. Pro Tureckou týmovou dvojku skončil závod na solidním třináctém místě. „Vím, že jsem měl na body. Nechybělo mnoho. Každý závod se zlepšuji, to mi dodává sílu a víru v další závody,” měl jasno Bölükbasi.

Šampionát FIA F2 má teď prázdniny stejně, jako F1. Celý kolotoč se sejde na konci srpna v belgickém SPA.

Výsledek závodu F3 v Budapešti:

1. Theo Pourchaire, ART

2. Enzo Fittipaldi, Charouz Racing System

3. Ayumu Iwasa, DAMS         

4. Frederik Vesti, ART

5. Juri Vips, Hitech

6. Marcus Armstrong, Hitech  

7. Liam Lawson, Carlin

8. Richard Versoor, Trident

9. Felipe Drugovich, MP         

10. Logan Sargeant, Carlin        

…13. Cem Bölükbasi, Charouz Racing System

Text: Roman Klemm
Foto: Dutch Photo Agency

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama