reklama

Festival AKCENT v Arše uvádí vědecké divadlo a pohled mladé generace na polistopadový vývoj

reklama

Osmý ročník mezinárodního festivalu dokumentárního divadla AKCENT v pražském Divadle Archa vstoupil do druhé poloviny. Po víkendovém uvedení oceňované inscenace Five Easy Pieces švýcarského režiséra Milo Raua, které zaznamenalo velký divácký zájem, jsou tento týden na programu další podnětná představení, tentokrát převážně českých tvůrců.

1918 – Sen o modernitě – 29. 11., 20:00

Pozoruhodná inscenace 1918 – Sen o modernitě nabízí spektrum emotivních a smyslových prožitků zakotvených v dialogu filosofa a spisovatele Pietera De Buyssera a literárního vědce Martina C. Putny. Formát „vědeckého divadla“ dává odborné debatě, do níž se zapojují i diváci, scénický tvar. Archa se vrací k tomuto divadelnímu výrazu po letech – přesně před 10 lety vznikl v podobném duchu projekt Misunderstanding 68. „Vědecké divadlo“ 1918 – Sen o modernitě promění prostor Divadla Archa v galerii s pěti interaktivními instalacemi, do nichž diváci v první části večera vstoupí a ve spolupráci s tvůrci a jejich asistenty využijí moderní technologie i prosté „analogové“ techniky ke zpracování témat, která se dotýkají teritoria zvaného Evropa. Výsledky této interaktivní dílny se přímo projeví ve druhé části večera.

Pravda o 17/11 – pátek 30. 11., 20:00

Mladý generační soubor 11:55 se rozhodl otevřít téma, které je v české společnosti zdánlivě vyřešené. Lidé, unavení složitými peripetiemi polistopadového vývoje naší země, začínají opět toužit po jednodušším, srozumitelnějším světě, který neklade otázky. Chceme se začít ptát dřív, než se jednoho dne probudíme a dostaneme odpovědi už hotové. Chceme se stát svými vlastními reportéry. Inscenace Pravda o 17/11 je dílem Jana Tošovského, Petry Tejnorové a kolektivu 11:55, režie: Petra Tejnorová.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama