reklama

Festival kreativního a logického hraní přilákal stovky rodičů s dětmi

reklama

Dřevěné stavebnice, výtvarné dílničky nebo optické klamy. To je jen zlomek aktivit, jimiž se v neděli zaplnily brněnské Lužánky společně s rodinami, které při hraní baví tvořit a lámat si hlavu. Na pátý ročník Festivalu kreativního a logického hraní jich dorazilo i přes mírnou nepřízeň počasí několik set. Rodiče se také radili s odborníky na logopedii nebo zjišťovali, jak pro své děti vybrat ten správný batoh. Říká to Kristýna Křížová, jedna z pořadatelek festivalu.

Aktivity na festivalu organizátoři rozdělili do skupin. Nejmenší děti (1–3 roky) si pohrály ve výtvarné dílničce nebo stavěly vlakodráhu, předškoláci zase prověřili dřevěné stavebnice srubů nebo logické skládačky. Školáci (6–12 let) si užívali zábavu s elektronickou stavebnicí, a i s rodiči se nořili do společenských her.

„Dítě v každém věku potřebuje ke hraní jiný typ hračky, ale kreativitu a vlastní přemýšlení u nich lze rozvíjet kdykoliv. Myslím, že festival velmi dobře ukázal, že i kreativní a logické hry jsou skvělá zábava,“říká Kristýna Křížová ze společnosti Agátin svět, která festival uspořádala. Podle ní jsou takové hry též ideálním způsobem, jak posilovat rodinné vztahy a podporovat společné hraní.

„Hraní děti bavilo moc, největší úspěch měly asi dřevěné stavebnice. Je fajn si vyzkoušet i hračky, které člověk běžně v hračkářství nevidí a nad kterými děti musí trochu víc přemýšlet,“řekla Marta Doubravová, která na festival dorazila i se dvěma svými syny. 

Kromě zábavy si rodiče také mohli říct rovněž o radu, na festivalu byla po celou dobu se svou hravou logopedickou poradnou zkušená logopedka Kristýna Horníková. S výběrem dobré společenské hry do rodiny radila Mirka Jandová, autorka úspěšného blogu Spoluhrátky.eu.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama