reklama

Fialová, Doležalová, Zelinka, Orozovič a další celebrity coby kultovní filmové postavy v kalendáři Proměny 2020!

reklama

Letošní, v pořadí jedenáctý, charitativní kalendář Proměny  je inspirován kulturou a především filmem, takže v něm nebudou chybět kultovní postavy z filmových megahitů. Titanic, Pán prstenů, X-Men, Rocky, Avatar, Amélie z Montmartru…  

Na podporu projektů Nadace Archa Chantal se spolu s její zakladatelkou Chantal Poullain tentokrát k nepoznání promění Anna Fialová, Marie Doležalová, Marek Zelinka, Martin Hofmann, Igor Orozovič a další známé osobnosti. Realizace kalendáře běží naplno, tým zkušených profesionálů pracuje, stejně jako v předcházejících letech, pod vedením známého fotografa Petra Kurečky.

 „S Chantal jsme přátelé už několik let, takže z povzdálí sleduji i práci její nadace, užil jsem si několik kalendářů a vždycky jsem udiveně zíral, co dokáže tým kolem Petra Kurečky z mých kolegů vykouzlit. A tajně jsem se těšil, že na mě třeba taky někdy přijde řada… A teď to konečně přišlo! Sice X-Meny nesleduji, ale  Hugha Jackmana mám rád moc a byla to i výzva. Pořád jsme se vesele hádali, co má hlavně přinášet jeho výraz a jak ho docílit. Poslání kalendáře je vážné! Ale forma zábavná. A zábavné bylo i focení! Ale zároveň naprosto profesionální se skvělou atmosférou a podmínkami. Užil jsem si to. Ovšem modelku bych dělat nemohl. Doma jsem padnul do postele utahaný jak po nějakém sportovním výkonu. A začal jsem sledovat X-Meny,“ říká s úsměvem Igor Orozovič, který se dočasně stal Wolverinem – mutantem s neuvěřitelnými schopnostmi.

Kalendář Proměny 2020 bude v prodeji v druhé půlce listopadu tradičně ve větším a menším formátu za 350 Kč a 1000 Kč jak na webu www.kalendarpromeny.cz tak ve větších knihkupectvích. Zakoupit jej znamená nejen přispět na dobrou věc, ale také zpříjemnit sobě či blízkým každý měsíc roku 2020 hvězdnými  společníky. Nadaci Archa Chantal jde výtěžek z prodeje kalendáře i každoroční dražby jednotlivých fotografií na křtu kalendáře, který se koná koncem listopadu. Cíl je jasný: Proměnit neutěšená prostředí dětských zdravotnických zařízení v útulná, přívětivá místa, tak aby se malí pacienti lépe vyrovnali s pobytem v nemocnici, zbavili se stresu a překonali odloučení od rodičů. Například peníze z prodeje kalendáře Proměny 2019 daly vzniknout projektu Svět v písku na dětském oddělení v Uherskohradišťské nemocnici, který je před dokončením.

Kalendář Proměny vstupuje do druhého desetiletí své existence. Věřím, že i letošní proměny inspirované filmovými postavami se budou líbit a výtěžek z prodeje kalendáře nám umožní v příštím roce uskutečnit další plánované projekty,“ dodává Šárka Nečasová, ředitelka Nadace Archa Chantal.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama