reklama

Film Spící město je v kinech

reklama

Přemýšlíte na jaký film vzít své starší ratolesti do kina? Zajděte si společně na nový český fantasy thriller Spící město a věřte, že ani vy se nudit nebudete!

Nový snímek Spící město režiséra Dana Svátka natočený podle úspěšné knihy Martina Vopěnky vás udrží v napětí od začátku až do konce. Hlavní hrdinové, čtyři sourozenci Kryštof, Samuel, Kristýna a Ema se zcela nečekaně ocitnou v těžké situaci, kdy jejich rodiče z nevysvětlitelných důvodů usnou a nemohou se probudit. Jak záhy zjistí tato spící epidemie postihla všechny rodiče po celém světě. Svět tak ovládnou bezdětní a mladí, kteří se dokázali ve vzniklé situaci rychle zorientovat a pro sourozence začíná každodenní boj, v němž vítězí ti silnější a chytří proti těm vychytralým a bezohledným.

Vlivem okolností jsou sourozenci nuceni se rozdělit a co hůře, malý Samuel je unesen! Nejdříve se snaží Kryštof, Ema a Kristýna vyhledat pomoc na policii, nicméně neuspějí. A tak se rozhodnout najít nejmladšího sourozence sami. Cestou však narážejí na spousty překážek, komplikací a nástrah ze strany bezdětných dospělých. V hlavních dětských rolích se objeví děti známých osobností, dcera herce Davida Novotného Anežka Novotná, synové režiséra Dana Svátka Adam Svátek a Kryštof Svátek a čtveřici hlavních hrdinů uzavírá Michaela Sodomková, kterou můžete znát z filmu Ženy v běhu. A jak vzpomínají na natáčení?

„Na celé natáčení mám krásné vzpomínky. Ale jako nejhezčí se mi vybaví předposlední den natáčení. Točili jsme obraz, kde si Kristýna, Kryštof a Ema stýskají po Samuelovi. Hned jak jsme obraz dotočili, zavolali jsme reálnému Kryštofovi (Samuelovi), že se nám po něm vlastně opravdu stýská. Celý tento natáčecí den byl plný zážitků od toho, že jsme jeli na transportéru, až po to že jsme poslední obraz stihli tři minuty předtím, než začalo pršet,“ prozrazuje Anežka Novotná.

To její filmové dvojče v podání Michaely Sodomkové si z natáčení vybavuje: „Nejtěžší bylo zvládnutí emocí v různých obrazech podle situace. A také pro mě nebylo příjemné, když jsme natáčeli jeden záběr a museli jsme proběhnout kopřivami.“

Sourozenci Svátkovi si filmový debut rovněž užili. „Z natáčení mám hromadu zážitků, získal jsem nové kamarády, poznal jsem nová zajímavá místa v České Kanadě a v Budějovicích. Pamatuju si hlavně vtipné momenty, kterých bylo docela hodně,“ říká starší Adam a mladší Kryštof dodává: „Pro mě byl nejlepší zážitek natáčení jízdy na motorce s Oskarem Hesem. Točilo se nejen s Oskarem, ale i s kaskadérem a super byla i jízda na náklaďáku, na kterém byla motorka s námi.“

Rodiče čtyř filmových sourozenců hrají Petra Bučková a Tomáš Měcháček. Další filmové postavy ztvárnili například Pavla Tomicová, Lenka Vychodilová, Karel Heřman, Martina Babišová, Petr Vaněk, Václav Jiráček, Jarek Hylebrant, Oskar Hes či syn autora knižní předlohy Sebastian Vopěnka.

Jak je vidět, tak dětští herci si natáčení skvěle užili. Získali cenné herecké zkušenosti, nové přátele a zažili neopakovatelné věci. Ale co filmoví sourozenci? Podaří se jim opět se setkat a najít cestu domů? Probudí se jejich rodiče a bude vše jako dřív?

www.spicimestofilm.cz

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama