Finalista britského X-Factoru Danyl Johnson chystá v Česku řadu hudebních projektů

Autor: dne 3 září 2018

V Británii má na BBC vlastní show, koncertuje, ale přesto se v posledních měsících až nápadně často ukazuje v Česku. Chystá tu totiž sérii hudebních projektů, na kterých bude spolupracovat s českými hudebníky a zpěváky.

„Všichni čeští muzikanti, se kterými jsem se doposud potkal, jsou úžasní a drží krok se světovými trendy. Jsem z toho nadšený. Stejně jako třeba z Elis Mraz, se kterou jsem vystoupil na Dance Divas, a se kterou, věřím, bychom mohli do budoucna spolupracovat,“ říká Danyl Johnson a odmítá prozradit další jména, protože to prý bude součást překvapení, které chystá.

Když se Danyl v roce 2009 dostal až do finále britského X-Factoru, dokonale se mu změnil život. Do té doby učitel základní školy se stal miláčkem publika i poroty, koncertoval před půl milionem diváků v londýnské O2 Aréně, vystupoval v televizních show. A s hudbou nepřestal ani ve chvíli, kdy prvotní zájem trochu opadl. Dál koncertuje, na BBC má vlastní rozhlasovou show a neustále dostává pozvání na vystoupení z celého světa.

Podobně se před třemi lety dostal do Česka, kdy Danyla pozvala producentka Kateřina Dušková na základě doporučení své dcery, která Danyla sleduje na internetu. „O Danylovi jsem slyšela před deseti lety, kdy byl v X-Factoru a patřil mezi mé oblíbence. Takže když za mnou dcera přišla, jestli by nestálo za to uspořádat mu v Česku vystoupení, přišlo mi to jako skvělý nápad,“vzpomíná Kateřina Dušková.

Danyla pozvání do Česka potěšilo.„Od muzikantů jsem věděl, že Češi jsou na koncertech skvělí, dokážou vytvořit skvělou atmosféru, a to jsem si záhy ověřil.“Úspěch prvního vystoupení, kterým byla vyprodaná Lucerna ve prospěch nadace Život s demencí, přinesl další nabídky, naposledy právě Danylovo vystoupení na Dance Divas, kde si publikum doslova podmanil.

„Máme s Kateřinou spoustu zajímavých plánů. 14. září mě čeká vystoupení ve Znojmě, na to přijde klubová šňůra po dalších českých městech a mezitím budeme připravovat větší projekt, do kterého budou zapojeni zajímaví čeští hudebníci a zpěváci,“ vyjmenovává Danyl své „české“ aktivity. Na otázku, zda neplánuje přestěhovat se do Česka, jen krčí rameny. „Kdo ví. Praha je krásné město a zamiloval jsem si ji. Takže tuhle možnost rozhodně nezavrhuji.“

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit Přihlášení

Napište odpověď