reklama

Finalistky České Miss se vrátily do dětských let a aktivně se zapojily do dětského tábora instituce Women for Women

reklama

Přestože dvanáct finalistek České Miss nyní žije svůj sen, na jehož konci je vítězná korunka, tento týden se tváří v tvář octly osudu žen, kterým v životě štěstí příliš nepřálo. Nový koncept České Miss je více zaměřený na charitu a v rámci finálových příprav strávily krásky týden na táboře obecně prospěšné společnosti Women for Women manželů Ivany a Pavla Tykačových, který je určený pro matky s dětmi v tíživé životní situaci.

Přítomnost a pomoc dívek při každodenním programu vlila optimismus do žil nejen všem přítomným maminkám, ale hlavně jejich ratolestem, které zatím mají celý život před sebou. Ty se dozvěděly, jak krásné může být, když jde někdo za svým snem. Tábor Women for Women, který se konal v Jižních Čechách, se od těch klasických táborů liší v tom, že na tábor nejedou pouze děti, ale také jejich maminky. „Program je určen ženám s dětmi, které se dostaly do psychicky, ekonomicky a sociálně složité situace, ale snaží se s naší pomoci aktivně z této situace dostat,“ popsala organizátorka a provozní ředitelka Renata Ouředníková ze společnosti Women for Women.

Náplň dne dětí a jejich matek se však výrazně liší. Zatímco maminky si dopoledne užívají svůj vlastní program, který zahrnuje například relaxační terapii, děti se účastní táborových radovánek, tak jak je mnozí známe z dětských let. S jedinou výjimkou, v jejich týmech se o ně kromě klasických oddílových vedoucích starají také finalistky České Miss. Ty se účastní celodenního programu, včetně povinného budíčku a zumba rozcvičky nebo večerního táboráku. Výpomoc a přístup finalistek si pochvalovaly nejen děti, ale i samotné maminky. „Přítomnost dívek byla velice příjemná. Vždy, když jsem potřebovala, tak mi byly k ruce. Jsem ráda, že jsem je mohla osobně poznat,“ uvedla jedna z maminek.

Vzhledem k tomu, že celotáborová hra je inspirována Piráty z Karibiku, vyzkoušely si krásky také velmi zajímavé dovednosti, včetně vázání lodních uzlů nebo chůze po laně a některým to šlo až překvapivě dobře. A jak hodnotily tento pobyt samotné finalistky? „I když to bylo místy hodně náročné, tahle únava je jedna z nejpříjemnějších. Jakmile vidíte spokojené děti při společných hrách, a hlavně to, jak spolupracují v týmech, je to zkrátka krásný pocit. Mile mě překvapilo, jak rychle si na sebe děti zvykly a vytvořily silné pouto,“ zhodnotila spolupráci finalistka České Miss Silvie Hirtová. Podle finalistky Moniky Vrágové kemp skvěle fungoval nejen, co se týká organizace, ale také kolektivu lidí, kteří se zde sešli. „Pobyt jsem si moc užila. Maminky s dětmi byly moc milé. Když jsme hrály různé táborové hry, byla jsem mile překvapena, jak spolu umí všichni spolupracovat. Jde vidět, že v organizaci mají skvělé zázemí a jsou jeden velký tým. Díky tomuto pobytu se mi zase potvrdilo, že rodina je základ, a jak je moc důležité žít ve fungující rodině.“

Finalistky České Miss se týdenního kempu zúčastnily v rámci charitativního zaměření národní soutěže krásy. Ten si i v rámci nadačního fondu Miss Helps klade za cíl propojit svět krásy s pomocí potřebným tím, že se finalistky (a hlavně první tři vítězky) zapojí do nejrůznějších charitativních projektů, které aktivně propojí. Pro mnohé z nich byl kemp organizace Women for Women vůbec první větší charitativní zkušeností a setkáním se s problematikou, kterou si mnoho lidí vůbec neuvědomuje.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama