reklama

Finalistky České Miss mají za sebou první část soustředění v Thajsku. Vyzkoušely si například thajský box!

reklama

První dny strávila desítka finalistek 12. ročníku soutěže Česká Miss na východním pobřeží Thajského zálivu – ve městě Pattaya. Jedno z nejnavštěvovanějších míst Thajska leží asi sto kilometrů od hlavního města Bangkoku. Plavky, pokrývka hlavy a fotoaparát jsou nutností. Teploty jen málokdy klesnou pod 20 stupňů a pláže nabízí nezapomenutelné západy slunce.

Po dvanáctihodinovém letu čekal dívky přesun z bangkockého letiště do města Pattaya. Město je sice proslulé svým rušným nočním životem, ale dlouhá cesta a časový posun plus si vyžádal odpočinek na hotelu Royal Cliff Grand Hotel Pattaya. Hned druhý den se nesl ve sportovním duchu. Na rozjezd si dívky zahrály golf v místním klubu Pattana Golf Club & Resort. Při návštěvě této exotické země si ale nesmíte nechat ujít především thajský box, tedy Muay Thai. Finalistky se toho nebály a po krátkém seznámení si ve Fairtex Gym vyzkoušely i zápas v ringu. Thajský box je jedním z nejtvrdších bojových sportů vůbec, ale i přesto se do toho dívky pustily s odhodlaností a elegancí zároveň. Na závěr sportovního dne si celý tým užil jedinečnou kabaretní Tiffany’s Show Pattaya. Další den byl opět ve znamení poznávání místních krás. Tentokrát ostrova Koh Samae San. Malebná rybářská vesnička a čisté pláže jsou hlavními lákadly tohoto půvabného místa. Není proto divu, že se české krásky neváhaly osvěžit v průzračných vodách oceánu a fotografové se rozhodli nafotit řadu beauty fotografií.

Večeře u starosty

Poslední den v Pattaya se finalistky vypravily do nádherné tropické botanické zahrady Nong Nooch Garden Pattaya. Na téměř 2,5 kilometrech čtverečních se rozkládají parky inspirované například francouzskými zahradami, květinová údolí nebo pěstírna orchidejí. K vidění jsou i sloni a tradiční obřady, které návštěvníkům přibližují místní zvyky. „Ochrana přírody je jedním z témat, kterým se soutěže krásy dlouhodobě věnují. Tyto zahrady jsou úžasným příkladem toho, jak lze spojit důležité téma s cestovním ruchem,“ popisuje Ali Marzouki z Thajské centrály pro turistický ruch. Na programu závěrečného dne nechyběla ani společenská akce, při které finalistky předvedly řadu krásných večerních šatů. Dívky pozval na večeři sám starosta města Pattaya. Podávala se tradiční místní kuchyně. Finalistky si pochutnávaly na rybách a mořských plodech, na talířích nechyběly rýžové nudle ani sladká tečka v podobě čerstvého ovoce. „Etiketa je v cizích zemích obzvlášť důležitá. V Thajsku se u stolu nejčastěji používá lžíce, vidlička je pak obvykle jen na nabírání soust na lžíci. Hůlkami se jedí povětšinou jen pokrmy z nudlí,“ vysvětluje Karel Uhlíř z cestovní kanceláře Čedok. „Důležité je také nenechávat na talíři nedojedenou rýži, protože je to považováno za plýtvání. Rýže je potravina, která má v Thajsku téměř svaté postavení,“ dodává. Hned další zastávkou je pro finalistky připraveno letovisko Phuket.

Foto: Česká Miss

 

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama