reklama

Formule 1 by se mohla jet v Dánsku, je to stále reálnější

reklama

Nikdo to na začátku nebral příliš vážně. Když se objevily první myšlenky na uspořádání závodu Formule 1 v ulicích Kodaně, mnozí odborníci si klepali na čelo. Ti znalější uvažovali o poměrně dobrém marketingovém tahu. Ale realita? Ani náhodou. Teď se však zdá, že se spletli.

Majitelé Formule 1 z Liberty Media mají s městskými okruhy a závody na nich velké plány. To je první indicie, u které se dá zbystřit a uvažovat, jestli to s tou Kodaní přeci jen někdo nemyslí vážně. Když se k tomu navíc přidá osoba Kevina Magnussena, Velká cena Dánska dostává reálných obrysů, které jsou navíc velmi hezké. Na světě je už dokonce datum, jasno by mělo být do roku 2020, což je v podstatě za rohem. Už následující středu (tedy 10. ledna) by měl generální ředitel F1 Chase Carey navštívit dánskou metropoli a jednat o možnosti uskutečnit zde jednu zastávku seriálu.

Za projektem přitom nestojí žádní amatérští nadšenci, ale velcí podnikatelé v čele s bývalým majitelem Saxo Bank Seierem Christensenem. Nejen on by se rád inspiroval okruhem v ázerbájdžánském Baku. O diváky by zřejmě nouze nebyla. V severských zemích je po Formuli 1 hlad a dá se navíc předpokládat, že by dorazila i řada Němců. No, tak s chutí do toho…

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama