reklama

Fotograf Petr Jedinák slavil „svátost těla“, pokřtil best of svých erotických aktů za 10 let

reklama

Petr Jedinák chtěl být knězem, aby mohl odhalovat ženská zpovědní tajemství. Nakonec od tohoto záměru upustil a stal se fotografem. V neděli 26.11. pokřtil v prostorách DriveHouse fotoknihu svých nejlepších fotografických aktů, ve které se dotýká tajemství, jež mu svěřily jeho modelky za posledních více než 10 let.

Celkem v jeho bilanční knize promlouvá přes 50 modelek, žen a párů v intimních situacích. Na prvních pár desítkách stran se kochá estetickými detaily ženského těla, které se později mění v celky, objevují se páry a obrazy se rozjíždí do nespoutané hry sexuálních fantazií. Závěrečných 100 stran tvoří „katalog žen“, jakési vizuální filmové titulky, jimiž vzdává hold osobnostem svých modelů, každé ve dvou fotografiích.

„Vidět krásu není pudová záležitost. Když mi bylo dvacet, stál mi od rána do večera. Neměl jsem jinou starost, než jak ten pud vybít. Takže to přišlo později,“ říká o zrání své knihy, pro kterou sbíral materiál více než 10 let, uznávaný fotograf Petr Jedinák.

První ohlasy na knihu jsou příznivé: „Natočit, napsat nebo vyfotit dobrou erotickou scénu, tak aby to nebylo vulgární a nebo trapný, je to vůbec nejtěžší. A Jedinákovi se to podařilo. Jeho Svátost těla je vzrušující, nádherná a přitom naprosto uvěřitelná.“

Na otázku, co by považoval za úspěch knihy, odpověděl: „Kdyby ji v době internetu rodičům někde vyšťáraly jejich dospívající děti a začaly si o ní povídat. Protože já si vzpomínám, jak jsem jako mladý fotograf reprodukoval pornočasopisy a šířil jsem je mezi spolužáky. Chtěl bych, aby je to inspirovalo. Takže trochu je zkazit, ale spíš povznést a inspirovat.“

Fotokniha HOLY BODY vychází ve speciální číslované, limitované edici pouhých 50 kusů ve formátu 445 x 266 mm. Kniha je vázaná ruční japonskou vazbou v umělecké knihárně, exkluzivní provedení dokonce má nýtky vybroušené do tvaru známého kosočtverce. Každý výtisk je autorem podepsán. Kniha obsahuje 292 stran černobílých aktů a rozhovor o knize s Petrem Jedinákem v českém a anglickém jazyce. Cena knihy je 10 000 Kč.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama