reklama

Fotograf Svoboda má z ostudy kabát! Máme další infomace o jeho „tvorbě“!

reklama

Už jsme to chtěli nechat být. Kopat do mrtvoly není náš styl. Nakonec jsme ale podlehli. Náš redakční mail totiž doslova zahltily zprávy týkající se kauzy, kterou jsme před pár dny na našem webu otevřeli. Ano, správně. Fotograf Antonín Svoboda ze Žatce, vitěz mnoha „klikacích“ soutěží jako Akty X (Reflex) a Glamour foto 2013 (iDnes), je zřejmě větší „fenomén“, než jsme čekali (celá kauza zde).

Pokud byla dosud jeho kariéra na vážkách, nyní se bezpodmínečně definitivně hroutí do propasti. „Mistr“ by si mohl z ostudy uplést šálu, svetr a ještě by mu zbylo na pár kalhot a zimní kabát. Od koho všeho si „vypůjčil“ fotografie (tvrdí, že omylem, čtěte zde) a vydával je za své, k tomu už nemá cenu se vracet. Dostaly se k nám však nové informace, které pana Svobodu popisují v další rovině, která mu však bohužel také příliš lichotit nebude. „Byla jsem se u něj v Žatci vyfotit. Fotky se mi nelíbily, tak jsem to dál neřešila. Jaké ale bylo mé překvapení, když jsem byla za pár týdnů upozorněna na to, že Tonda použil tyto fotky pro svoji tištěnou reklamu,“ popisuje dívka, která se cítí podvedena. Svoboda jí nedal ani korunu a bez písemného souhlasu s komerčním použitím (tzv. model release) a v tím pádem v rozporu s autorským zákonem, fotky použil na vlastní reklamní kampaň. „Ptala jsem se ho, co to má být. A on se jen usmál a zeptal se mě, zda se mi reklamní banner líbí.“ Pokud by došlo na soud, fotograf bude s největší pravděpodobností platit. Nemá-li totiž podepsaný souhlas s užitím pro komerční účely, modelce pak náleží částka zhruba 2,5 násobku ceny běžné, která je v tomto případě někde kolem 3-5 tisíc.

Další úlet!

Není to však jediné co mu dívka naše čtenářka vytýká. O jeho přinejmenším podivném přístupu ke své práci dívka hovoří i dále: „Česká televize se mnou natáčela dokument o svatbách. Udělal si tam super reklamu, když o sobě mluvil jako o profi svatebním fotografovi a tak dále. A pak? Odešel v půlce hostiny, krájení dortu už třeba vůbec nemám. A ostatní fotky? Nejsem profík, ale přijdou mi hrozné.“ My jsme je od takto poškozené slečny dostali k náhledu a vy se na ně můžete podívat ve fotogalerii pod článkem. Sami si udělejte obrázek, zda s jejím názorem souhlasíte.

 

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama