reklama

FOTOGRAFIE – Buddhistický mnich přiletěl posvětit nové filmové ateliéry Prague Studios

reklama

Tajemný buddhistický mnich Bhante ze Srí Lanky přiletěl osobně posvětit dva nové filmové ateliéry Prague Studios, které byly nedávno uvedeny do provozu v Praze – Letňanech.

„Vedení Prague Studios ctí tento rituál, mnich Bhante jej provádí pravidelně při zprovozňování všech našich ateliérů. Věříme, že místo naplní klidem a pozitivní energií, jež se pak přenáší na celý filmový štáb,“ vysvětlil známý zpěvák a politik, jednatel Prague Studios Jan Kalousek.

Rituál posvěcení provází mnichův zpěv a skrápění prostoru větvičkou z vrby, která roste před ateliéry, smáčené v nádobě s místní vodou smíchanou s vodou z posvátného himalájského pramene. V letňanských ateliérech v minulosti vznikly trháky jako například Van Helsing, Vetřelec vs. Predátor, Wanted, The Adventures nebo seriál Britannia.

Komplex ateliérů Prague Studios v ulici Toužimská 867 v Praze 9 vyrostl na místě bývalé letecké továrny v roce 2001. V současné době má celý areál rozlohu přes 30 000 m2 a kromě šesti filmových ateliérů jsou jeho součástí kanceláře, maskérny, kostymérny, catering a dílny.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama