reklama

Frankie Vojtíšek si pro druhé místo nakonec nedojel, sestřelil ho Maďar Kiss

reklama

Český závodník, Frankie Vojtíšek, který je několikanásobný mistr Evropy a dokonce má na svém kontě 2. místo ve světové prestižní soutěži Rally Dakar, byl na včerejším závodě v rámci evropského šampionátu 100 metrů před cílem vytlačen z dráhy. Radost z 2. místa, pro které si jel, tak nakonec vystřídaly starosti o zdraví závodníka.

Vše se odehrálo na šestém závodě série FIA European Truck Racing Championship, kde Frankie startoval v prvním závodě ve druhé desítce, dokázal se však probojovat na osmé místo, což mu zajistilo start do druhého závodu sobotního odpoledne z tzv. pole position. V závěrečném 11. kole si Frankie dokázal udržet 2. místo a poslední zatáčkou už mířil do závěrečné rovinky pro místo na bedně. Avšak za ním jedoucí Maďar Norbert Kiss chtěl závod zjevně uspěchat a tak najel do zádní části českého vozu v plné rychlosti, čímž vyhodil Frankieho z dráhy a v daný moment nezvladatelný vůz mířil přímo do ochranné zdi.

Frankie Vojtíšek byl okamžitě po incidentu převezen na kontrolu k lékaři, aby se vyloučila možná zranění. Díky bohu pro české fanoušky silných strojů je jezdec Czech Truck Racing Teamu zcela v pořádku. Problém ovšem nastává s truckem, který je po nehodě zcela zničen. Mechanici týmu intenzivně pracují na zjišťování rozsahu škod, nedělní závody na okruhu v Maďarsku se tak jely bez účasti Czech Truck Racing Teamu.

„Celou loňskou sezonu jsme průběžně makali na vyladění auta, abychom pro letošek mohli pomýšlet na první příčky v celkovém pořadí šampionátu. Já i auto jsme v nejlepší formě,“ sliboval Frankie před závodem. Nebýt incidentu s maďarským jezdcem, mohl svá slova stvrdit jasným 2. místem. Momentálně však není ještě znám plný rozsah škod na vozidle, otázkou tak zůstává, zda-li se podaří dát vůz do jízdy schopné podoby do příštího víkendu, kdy se na mosteckém autodromu pojede další díl ze série evropského šampionátu.

O novinkách a účasti českého týmu na European Truck Racing Cupu vás budeme informovat. Pokud se Frankie závodu v Mostě zúčastní, bude potřebovat veškerou domácí podporu fanoušků, aby mohl příští týden oslavit nejen 30 let motoristické kariéry, ale i vítězství na domácím asfaltu. A snad ho tentokrát nechají soupeři napokoji. Na druhou stranu, divíte se, že po něm jdou, když se v jeho autě před pár dny svezla i blonďatá dračice Dominika Myslivcová? To by naštvalo i jiné frajery…

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama