reklama

Frontman populární české kapely ztratil pud sebezáchovy a hazarduje se zdravím

reklama

Jakub Bína alias MC Jacob je známý především jako energický frontman jedné
z nejslavnějších českých elektronických kapel Skyline. V posledních letech se ale rapper s růžovým čírem kromě hudby věnuje profesionálně také sportu, a to v posilovně i před kamerou.

Zpátky na vrchol dostal v reality show desítky soutěžících, reportéra Jana Tunu, moderátorku Karolínu Vrbasovou nebo Kazmu. Nejeden z nich si přitom sáhl na dno svých fyzických a psychických sil. Na pokraji vyčerpání se dost často ocitá i samotný Bína, který nešetří ani sám sebe. Tentokrát ale zašel až příliš daleko. Se stejnou vervou, s jakou řádí na koncertech skupiny Skyline, se před pár lety vrhnul Jakub Bína do cvičení. Pravidelnými tréninky proměnil své neforemné tělo v přehlídku svalů a o své zkušenosti se začal dělit coby trenér a instruktor kondičního posilování. Ale to mu pořád není dost.

V letošním roce se hodlá zúčastnit několika závodů, ze kterých se slzami na krajíčku odstupují i ti největší drsňáci. Jedním z nich je extrémní horský ultramaraton Beskydská sedmička, kteří organizátoři nedoporučují absolvovat bez připojištění. Závodníci na trase dlouhé 95 kilometrů s převýšením 5 500 metrů čelí ostrým srázům, rozbahněným cestám, na kterých je problém se vůbec udržet na nohách, únavě, křečím, zimě a totálnímu vyčerpání. „Dělá mi radost překonávat sám sebe, dává mi to sílu. Na závod se poctivě připravuju a běhám v kopcích, kde se dá. V Alpách jsem si vyzkoušel, jaký je to pocit běhat v 2 500 metrech, v Praze běhám s tréninkovou maskou, abych byl na extrémní podmínky perfektně připravený,“ popisuje Bína nadšeně svůj tréninkový plán srovnatelný s výcvikem elitních vojenských jednotek.

Kromě obávané B7 si pro formu zaběhne ještě pár půlmaratonů, extrémní překážkový závod a zasprintuje na vrchol skokanského můstku. „Sport je můj život a nedokážu si bez něj představit ani jeden den. Závody mě motivují na sobě pracovat, jít si za svým cílem, nevzdat to u první překážky a vydržet až do konce. Ten pocit doporučuju všem, stojí za to,“ dodává s úsměvem Bína.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama