reklama

Galerie UM Vysoké školy uměleckoprůmyslové se na necelé dva měsíce promění na Design Treat Café

reklama

Galerie UM v budově pražské Vysoké školy uměleckoprůmyslové se od 12. dubna do 2. června promění v originální Design Treat Café  –  kavárnu, hub, kino a přednáškovou místnost. Stane se tak z iniciativy ateliéru K.O.V., který na UMPRUM vede doc. Eva Eisler. Součástí designového obchodu s prezentací prací studentů ateliéru K.O.V. bude i kavárna.

Kreativní veřejný prostor Design Treat Café nevšedním způsobem propojí design, umění, gastronomii a lifestyle. Cílem je vytvořit příjemné místo setkávání, kde je možné sledovat dokumenty o umění, pracovat, absolvovat přednášky a diskuse s významnými osobnostmi kultury, občerstvit se nebo nakupovat nejaktuálnější design. Novátorský projekt staví na vstřícnosti a zejména otevřenosti. Ateliér K.O.V. proto do Design Treat Café přesune své pravidelné konzultace a umožní tak návštěvníkům zažít tvůrčí proces realizace semestrálních projektů.

Prestižní ateliér K.O.V. na UMRUM absolvovala například umělkyně Nastassia Alenikava, autorka oceňované kolekce brýlí, kolekce šperků Scandinavian Forest nebo Vermeer. Janja Prokič, která ateliér K.O.V. dokončila v roce 2013, získala vzápětí cenu Czech Grand Design za rok 2014. Mezi absolventy je také designérka roku 2016 Markéta Kratochvílová, vítěz Diploma Selection za rok 2015 Michal Strach, oceňovaný autor kožených objektů Štěpán Růžička nebo Alžběta Dvořáková, která v roce 2016 získala Marzee Graduate Prize. O nesporných kvalitách celého ateliéru svědčí také několik cen šéfredaktorů Designbloku.

Cílem doc. Evy Eisler je vést studenty k hlubšímu porozumění širokému spektru umění v prostoru, prostřednictvím mezioborového přístupu k materiálu, konceptu a formě, v těsném vztahu k designu, architektuře a současnému umění. Design Treat Café je personifikací tohoto přístupu ke studiu.

Ateliér K.O.V. na organizaci a provozu Design Treat Café spolupracuje s Ambiente. Dalšími dodavateli, pocházejícími z řad studentů Umprum, jsou pop-up kavárna Zmrzlina Hlína, Vinařství Esterka, Nemléko nebo Statek Uhersko.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama