reklama

GASTRONOMICKÝ TIP: V Plzni můžete v červnu prožít víkend s pivem i den se svěžím sektem

reklama

Není mnoho lepších způsobů, jak si zpříjemnit letní den, než spojit nevšední zážitek s dobrým jídlem a osvěžujícím pitím. Hned několik příležitostí v červnu nabídne Plzeň.

Tři desítky pivovarů, na 150 druhů piv, soutěž o nejlepšího výčepního i nejlepší piva festivalu v pěti kategoriích a k tomu doprovodný hudební program s koncerty několika kapel a nejrůznějšími atrakcemi nabídne o víkendu 9. – 10. června Pivnífest.cz. Dvoudenní svátek pivovarnictví se v Plzni koná už počtvrté, ovšem poprvé v areálu DEPO2015. V sobotu 10. 6. vyvrcholí na Pivnífest.cz Mistrovství světa v pojídání giga pizzy! Pokud vás během ochutnávání piv napadne, jaké to asi je, postavit se na druhou stranu – tedy za pípu, stačí 2. nebo 23. června navštívit Školu čepování piva. Během tříhodinového kurzu v pivovaru Pilsner Urquell se naučíte čepovat hladinku, čochtana, šnyt i mlíko, ochutnáte světoznámý ležák a hlad zaženete tradičním gulášem. Každý absolvent kurzu získá půllitr se svým jménem. Součástí programu je prohlídka pivovaru.

Den Bohemia Sektu v sobotu 10. června přiláká do Starého Plzence především příznivce nejoblíbenějšího šumivého vína u nás. K dispozici budou nejen skvělé sekty místní výroby, ale také kulturní program. Na nádvoří Bohemia Sektu vystoupí Čechomor, Olga Lounová nebo Adam Mišík. Doma pak můžete jemně perlivou chuť sektu doplnit třeba svěžím letním salátem. Vítanou příležitost k nákupu čerstvého sezonního ovoce a zeleniny i kvalitních a chutných regionálních potravin od místních farmářů a výrobců nabídnou Farmářské trhy. Konají se v sobotu 3. a 17. června v prostoru mezi katedrálou sv. Bartoloměje a plzeňskou radnicí vždy od 8 hodin do poledne.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama