reklama

Gott a Menzelová pomáhali nemocným

reklama

Nemocným dětem a mladým lidem pomůže zlehčit těžký úděl nadace Pragae Quinta Regione. Charitativní projekt Prahy 5, kterému předsedá Olga Menzelová Kelymanová, podpoří na začátku nového roku nemocné svalovou dystrofií. Šek na 150 tisíc korun získalo z rukou Karla Gotta a vedení nadace sdružení MDA Ride, které pomáhá takto nemocným.

Olga Menzelová Kelymanová, Karel Gott a na třicet významných podnikatelů a osobností Prahy 5 se dnes sešli společně na benefiční večeři nadačního fondu městské části Praha 5 Pragae Quinta Regione v restauraci La Terrassa. Cílem je více seznámit lidi podnikající a žijící v páté městské části s tímto projektem a začít spolupracovat na zlepšení prostředí v regionu. Pragae Quinta Regione byla založena teprve před rokem, aby získala více prostředků na kulturu, sport, životní prostředí i sociální projekty týkající se této městské části. Na začátku letošního roku s novou předsedkyní v čele podpoří právě lidi, kteří dlouhodobě pomáhají nemocným s nervosvalovým postižením. „Bydlím v Praze 5 a není mi lhostejné dění v mém okolí. Když mě nadace oslovila, zaujalo mně, komu chtějí pomoci. Strávil jsem s dívenkou s touto diagnózou tři hodiny a jsem si proto jistý, že peníze jdou správným směrem,“ upřesňuje Karel Gott.

Co je svalová dystrofie?

Jde o nevyléčitelné genetické onemocnění, které se projevuje jako postupné slábnutí svalstva především u chlapců. Průběh jednotlivých forem onemocnění je různý. Nemoc postupně ochabuje kosterní svalstvo končetin a trupu. V raném věku dospívání mezi třináctým a devatenáctým rokem nebo i dříve jsou zasaženy také svaly dýchací a srdeční. Péče o takto nemocné chlapce je pro řadu rodičů velmi náročná psychicky ale také finančně. „Vybrané peníze pomohou připravit pro nemocné kluky nezapomenutelné zážitky. Část peněz získá Asociace Muskulárních Dystrofiků v ČR a část sdružení Parent Project, což je právě přímo pomoc pro rodiče postižených dětí na jejich běžný život,“ říká předseda MDA Ride Josef Kadeřábek. Sdružení pořádá každoročně na podporu benefiční jízdy. První z nich projela Prahou tradičně na Nový rok, další jízda se bude konat 21. června 2014.

 

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama