reklama

Halina Pawlowská tvrdí: Kdo chce dlouho milovat, musí lásku pilovat!

reklama

Aby se Halina Pawlowská naučila žít s tím, že její manžel už nežije, rozhodla se za krátkou dobu napsat knihu o dlouhé a krásné lásce, ve které popisuje všechny hezké a podezřelé okamžiky, které se svým mužem za 37 let společného života prožila. Knihu s názvem Pravda o mém muži autorce pokřtili Jan Skopeček a Simona Krainová. Její pozvání však přijalo ohromné množství jejích přátel – významných osobností české kultury.

Haliny Pawlowské se vždycky všechny její divačky a čtenářky ptaly, jak vlastně vypadá její manžel, jestli opravdu existuje, jaký má recept na dokonalé manželství. Halina svého muže celý život před médii tajila, a když po krátké a dramatické nemoci zemřel, rozhodla se, že o něm napíše milostný román, aby na všechny tyto otázky odpověděla, ale především proto, aby si navždy uchovala hezké vzpomínky na společný život s ním. I přes velký zármutek napsala román lehkou rukou a zábavně. „Knížka Pravda o mém muži není deník ani kronika, je to román, kde pocity jsou opravdové, ale realita je změněná mou fantazií,“ přiblížila knihu autorka. Halina oživila svou hrdinku z filmu Díky za každé nové ráno, která  tentokrát svou pozornost nevěnuje svému otci, ale svému muži.

Úžasný křest

Román měl velkolepý křest, který oslavili všichni Halinini blízcí, kteří jsou schopni dlouze a vášnivě milovat. Proto pozvala všechny své přátele a kamarády, kteří žijí v dlouholetých svazcích a skoro všichni její pozvání přijali. Málokdy se na jednom večírku vidí tolik známých osobností, ale jelikož se Halina pohybuje mezi umělci už skoro čtyřicet let, s lidmi mimo branži se téměř nestýká. A jak je známo, umělci jsou citliví lidé a rádi povzbuzují někoho, kdo to právě potřebuje. A tak se na křtu románu Pravda o mém muži sešli pánové jako Jaromír Skopeček, který je se svou partnerkou již více než šedesát let. Společně se Simonou Krainovou a Janem Rosákem Halině knihu pokřtili. Simona Krainová sice za svého manžela není vdaná tak dlouho jako třeba manželé Špačkovi nebo Heidi Janků, ale Halině pokřtila knížku proto, že je to jakousi tradicí a Halina tvrdí, že má do dlouhodobého vztahu pěkně našlápnuto. „Všude je tady taková kumulace VIP osobností, že kdyby tu vybuchla bomba, tak je celý český showbusiness v pr***,“ konstatovala na křtu Simona Krainová.

Krásná vzpomínka

Kniha byla pokřtěna pivem, protože měl Haliny manžel jeho chuť velmi rád. „Se svým mužem jsem se seznámila na pěší túře Praha – Prčice. Asi 5km za Prahou mne zaujal hubený blonďák, který cinkal. Chvíli mi trvalo, než jsem cinkot identifikovala. Bylo to pět lahví piva, které si můj budoucí muž vzal na túru s sebou. Pivo měl můj muž moc rád a cinkot lahví s pivem mne provázel celý náš společný život,“ vzpomněla Halina na společné začátky. Při křtu otevřela Halina svým přátelům své obrovské srdce: „Moc mě mrzí, že jsem svému muži nikdy neřekla, že jen díky jemu jsem měla jakés takés sebevědomí, že jen díky  jistotě, že mě má rád, jsem mohla psát, hrát, moderovat, šéfovat i koketovat. Že jen díky mému muži jsem byla 37 let veselá a šťastná. Jen díky jemu mám dvě úžasné děti a dokonalého vnuka.“ Všechny přítomné dlouholeté páry, tedy páry, které spolu žijí déle než dvacet let, se staly kmotry autorčiny nové knihy. Každý pár obdržel mávátko, na kterém byl uveden počet let strávených v manželství. I když se nejednalo o soutěž, s přehledem vyhrál Jaromír Skopeček, který žije se svou ženou v manželství již 64 let. Po křtu se rozproudila zábava plná krásných vzpomínek, dobrého jídla a pití. Všem přítomným Halina poradila: „A užívejte života na plný pecky, dřív, než vám zubatá podrazí kecky!“

 

 

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama