reklama

Handmade Dreams – česká bižuterie se opět představí ve světě

reklama

To nejlepší z české módní bižuterie můžete vidět i v Praze, ŠENÝR Bijoux je nedílnou součástí. Nová výstava Českých center představí umění českých sklářů nejen doma, ale i v zahraničí. Projekt s názvem Hand Made Dreams/ Současná česká módní bižuterie hodlá oživit povědomí o české bižuterii poukazem na její rozmanitost.

Přestože je tato prezentace určena převážně pro zahraniční trhy, čeští návštěvníci nezůstanou opomenuti. Výstava je k vidění od 2. 6. do 30. 6. 2016 v Rytířské 31, Praha. Poté se přesouvá do sídla Ministerstva zahraničních věcí, do Černínského paláce. Odsud dále putuje do dalších zemí, například do Maďarska, Německa, Jižní Koreje či do Japonska. Za přípravou rozsáhlého projektu stojí trojice organizátorů: Česká centra, Ministerstvo zahraničních věcí ČR a Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou.

Česká bižuterie je stejně jako české sklo proslulým a obecně známým pojmem v oblasti uměleckých řemesel a kreativních průmyslů. Tradice má kořeny již v 18. století. Bižuterie z Čech vždy byla symbolem kvality a dokázala uspokojit vkus zákazníků ze všech koutů planety.  Výrazy jako „Bijoux de Bohème“, „Jablonecké zboží“ nebo „Jablonex“ zůstávají stále živé. Česká republika dodnes patří mezi světové producenty skleněných polotovarů (perličky, perle, bižuterní kameny). Největším výrobcem bižuterie v České republice je skupina Preciosa. Ta je zároveň i hlavním partnerem akce. Na Jablonecku však působí další desítky firem. Na výstavě jsou zastoupeny firmy jako je ŠENÝR Bijoux známý výrobce korunek České Miss v letech 2011-2015, dále AAC, G&B Bijoux, Odvárka Bijoux a Ralton.

Velkou měrou k udržení „bižuterního“ umění a řemesla přispívají školy v Libereckém kraji, proto i ony mají ve výběru své důležité místo; jsou to SUPŠ a VOŠ Jablonec nad Nisou, SUPŠ sklářská Železný Brod i TUL Liberec – Šperk & bižuterie (ateliér). V neposlední řadě se návštěvník seznámí i s ukázkami tvorby současných šperkařských a designérských  značek (ZORYA a LLEV studio). Přehlídka současně zahrnuje i vítěznou práce vzniklé v rámci designérské soutěže Master of Crystal. „Spolu s kurátorem výstavy panem Petrem Novým jsme se za ŠENÝR Bijoux rozhodli pro prezentaci soupravy náhrdelníku a náušnic s názvem SOPHIA. Tato souprava vytvořena z českých křišťálů byla věnována předsedkyni poroty soutěže Česká Miss 2014 známé herečce Sophii Loren,“ uvedla Kopalová majitelka ŠENÝR Bijoux. „Jsem velmi potěšena, že můžeme být součástí tak skvělého projektu pro podporu originálních designů české tvorby prezentovaných do celého světa. Všech organizátorům patří velký dík,“ dodala Kopalová.

Rodinná firma ŠENÝR má tradici šperkařství již od roku 1900. Patří mezi nejlepší výrobce bižuterie v Čechách. Největší úspěchy slaví na světových veletrzích v Evropě i Asii. Partnerstvím s Českou Miss ŠENÝR získal popularitu nejen v tuzemsku ale i na světových soutěžích krásy. Korunkami od ŠENÝRU se pyšní vítězky České Miss z let 2011 až 2015. V Reunionu mají putovní korunku pro Miss Reunion od roku 2010. Také zdobí skvělé osobnosti kulturního i politického života v různých částech planety a všechny ženy, které touží originálně doplnit svou krásu ručně vytvořenými šperky skvělých designů.

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama