reklama

Helena Vondráčková: Na Vánoce jsem vyrobila Moby Dicka

reklama

„Štědrý den a tedy i zdobení stromečku připravujeme letos na etapy. Udělat a vytvořit všechno najednou nestíháme. Absolvovala jsem do dnešního dne řadu koncertů na Moravě, Slovensku a samozřejmě v Čechách, vystupovala na firemních večírcích, takže volného času moc nezbývalo. Ale i přesto si největší svátek v roce užijeme se vším všudy a tak, jak se správně má,“ prozradila zpěvačka Helena Vondráčková.

V pátek, kdy si s manželem Martinem „naordinovala“ alespoň pár hodin volna se vrhla na strojení stromečku. Aktivně se do něj rovněž zapojila rodinná kamarádka Zdenička, která nejen podávala ozdoby, ale ještě předtím napekla pro Helenu a její nejbližší na sváteční tabuli šestadvacet druhů cukroví. Stromek se pomalu ale jistě plnil a tradiční tečkou po usilovném zkrášlování byla špička. Tu za pomoci manžela Martina a rozkládacích schodů upevnila na vrchol paní domu.

„To je ovšem jen jedna z etap. Kompletní štědrovečerní výzdobu doladíme ještě na Štědrý den. A jak to bude dál? Prostě bude to taková naše klasika. Ráno vstaneme, pustíme si koledy, já provoním dům purpurou, podíváme se na pohádky, půjdeme s pejskem na procházku. Jíme štolu, kterou jsem vyrobila, ovšem tentokrát se mi povedla rarita. Normálně dělám z kila těsta dvě, letos jsem ze stejné dávky vytvořila jednu, takže vznikl docela macek, jemuž říkám Moby Dick, a který mně málem utekl z pekáče,“ s úsměvem uvedla zpěvačka.

A jak vypadá slavnostní večer? Nic extra speciálního. „K večeři máme bramborový salát a smaženého kapra, někdy to proložíme i sumcem, což je dost lahodná ryba, a pokud to stihnu tak ještě udělám nepečený dort Malakov. Po večeři rozsvítíme stromeček, rozbalíme si dárky, dojde i na rozkrojení jablíčka. Botu za sebe už neházím, protože jednak není, kam bych odcházela a pak jsem ráda tady, doma, se svými nejbližšími,“ dodala Helena Vondráčková.

Tím ovšem její předsváteční den neskončil. Jako tradičně si odskočila na náměstí v Řitce, kde probíhala předvánoční besídka pro děti, zazpívala jim několik písniček a pak ještě s manželem odjela do creperie U slepiček na přátelskou party Divadla Broadway.

Foto: Herminapress

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama