reklama

Herce Hannyho Firlu v březnu čekají dvě pozoruhodné premiéry: Škola základ života a Buzíci

reklama

Jan Hanny Firla, mladík mnoha talentů, který se úspěšně prosazuje jako herec, speaker, improvizátor, zpěvák, tanečník… A to hned na několika scénách a v žánrově příjemně kontrastních projektech. Aktuálně ho čeká premiéra retro hudební komedie Škola základ života 9. března v Karlovarském městském divadle a 16. března Západočeském divadle v Chebu a následně premiéra autorské hry Buzíci, která bude mít premiéry na konci března a to v Olomouci a v Praze. Pod jevištní variací známého stejnojmenného provokativního filmu s Gérardem Depardieu a Patrickem Dewaerem jsou podepsáni Hanny Firla, Ondřej Král a režisér Peter Serge Butko.

Buzíky jsme zkoušeli minulý rok v Srbsku. Je to flákačská komedie o konci světa. Dva mladí heterosexuální kluci nepracují, užívají si s holkama, odmítají se přizpůsobit světu většiny a odmítají také čelit osudu. Jdou spolu s ním, tam kam je vede. Svět je hřiště a přátelství je nejvyšší zákon. Neexistují pro ně jiná pravidla, než jsou ta jejich“ přibližuje novinku Hanny Firla.

Právě s Ondřejem Králem a dalším spolužákem z Konzervatoře Jaroslava Ježka, Igorem Ochepovskym, Hanny Firla v roce 2014 založil uměleckou improvizační skupinu IMPRA. Záhy za své živelné show, se kterými objížděli republiku, získali hned tři Studentské Thálie 2015: cenu za Autorský tvar, cenu za Výtvarný nápad a do třetice Hanny Firla Cenu prezidenta Herecké asociace za roli Carlose Bubeníčka. Hannyho pověst mistra improvizace prověřilo více než 250 odehraných představení v divadlech po České republice, Slovensku a Německu, vedení několika hereckých/improvizačních workshopů či moderování eventů. Rád si však střihne i role z klasického repertoáru v kamenných divadlech. Vedle Karlovarského městského divadla a Západočeského divadla v Chebu hostuje také v Divadle J. K. Tyla v Plzni v proslulé West Side Story. A mimo to dvakrát do měsíce natáčí vlastní podcast Tvoje Role pro Red Bull. Hanny Firla je zkrátka výraznou osobností z nastupující herecké generace, jejíž aktivity je rozhodně zajímavé sledovat.

reklama

0 Komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama