reklama

Horácké divadlo Jihlava se v nové inscenaci inspiruje příběhem Jatek78

reklama

V dubnu měl premiéru výjimečný projekt Horáckého divadla Jihlava. Předlohou pro nejnovější jihlavskou inscenaci byl totiž příběh jiného divadla, a sice Jatek78. Režisér Pavel Šimák se nechal inspirovat nelehkým vznikem nové divadelní scény v pražských Holešovicích. Fanoušci Jatek78 a experimentální činohry by si tak do svých diářů měli zapsat 19. květen, kdy se původní idea vrátí na místo svého vzniku. Jatka78 přivítají Horácké divadlo, které zde odehraje představení Barber Shop.

V dokudramatu pojmenovaném podle fiktivní hry Barber Shop tak nebude nouze o akrobacii i absurdní situace, s nimiž se umělci při rozjíždění projektu díky konfrontaci s byrokratickým aparátem setkávají.

Zběsilé razítkování úředníka, doplněné o zátiší se zaprášenými šanony, se tak na jedné scéně potkává s činorodou aktivitou lidí, kteří Jatka78 vlastníma rukama a s velkým sebezapřením dokázali postavit na nohy, stejně tak jako se souborem inspirovaným Cirkem La Putyka, který je právě uprostřed zkoušení nové hry, Barber Shopu.

Režisér Pavel Šimák scénář sestavil podle autentických výpovědí Rosti Nováka ml., Štěpána Kubišty a dalších spolupracovníků, kteří jsou s netradičním multižánrovým prostorem v Pražské tržnici neodmyslitelně spjati. Inscenace kombinuje celou škálu výrazových prostředků nonverbálního divadla od tance, přes prvky akrobacie, vizuální divadlo, až po loutky a videoart.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama