reklama

Hráči amerického fotbalu a fanoušci tohoto sportu se chystají vstoupit do Českého národního registru dárců dřeně

reklama

Prague Lions nebo Aquaponik Ostrava Steelers? To zjistíme už tuto neděli, kdy odstartuje první liga amerického fotbalu v Česku. Na pražském stadionu Viktorie Žižkov ale nečeká hráče a fanoušky jen vzájemné klání obou týmu, ale také vstup do Českého národního registru dárců dřeně.

Tato netradiční spolupráce Českého národního registru dárců dřeně (ČNRDD) s týmy amerického fotbalu u nás vznikala na popud Nikity Maximovova, pozičního trenéra u Pražských Mustangů. Ten už před časem založil iniciativu Poteče krev, ve které vyzívá a také odměňuje týmy za vstup do registru dárců dřeně či za darování krve.

„K tomuto rozhodnutí mě dovedla osobní zkušenost s leukémií a zároveň láska k americkému fotbalu. Americký fotbal je týmová hra a občas teče i krev. Proto jsem akci nazval Poteče krev. Doufám, že moje snaha v prvé řadě pomůže nemocným a dárcům přinese dobrý pocit ze záchrany života. V druhé řadě pak zvýší informovanost o aktuálním zdravotním stavu a přinese i propagaci amerického fotbalu a českých týmů,“ vysvětluje Maximov.

První letošní zápis, na kterém budou moci hráči i fanoušci vstupovat do registru, se uskuteční:

Kdy: 31. března 2019 od 14 hodin, stánek ČNRDD ale bude k dispozici už před zápasem

Kde: stadion Viktoria Žižkov (Seifertova, Praha 3)

Vstupné: 120 Kč

Zápis do registru spočívá pouze ve vyplnění formuláře a následném odběru vzorku formou stěru z dutiny ústní. Celý proces zabere cca 15 minut. Pro zápis budete potřebovat jen kartičku zdravotní pojišťovny a občanský průkaz. Základními podmínkami pro vstup do registru je věk 18-35 let a dobrý zdravotní stav.

ČNRDD tak zahajuje šňůru náborů, které toto jaro a léto s hráči amerického fotbalu připravuje. Budeme rádi, když se přijdete podívat na zápas a přidáte se mezi nás!

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama