reklama

Hudba do vašeho videa z letní dovolené? Autorská práva už řešit nemusíte

reklama

Amatérská videa z letních dovolených, svateb a dalších rodinných či společenských aktivit jsou v Česku velmi populární. Pokud ale chcete do svého videa přidat podkresovou hudbu a nahrát jej na internet, můžete se setkat s nepříjemným oznámením, že vámi zvolená hudba podléhá autorským právům a musíte video odstranit.

Společnost Riot Games, která patří mezi nejznámější herní vývojáře na světě, pomáhá všem tvůrcům videí tento problém vyřešit. Vydává totiž speciální album oddechové Lo-Fi hudby s 37 skladbami, které mohou do svých videí bezplatně použít všichni tvůrci na celém světě, tedy i vy.

Videoherní společnost Riot Games stojí za hrami jako League of Legends či VALORANT, které patři globálně mezi nejznámější tituly. Tyto hry jsou dnes základem rozsáhlého universa. Podobně jako je tomu u vydavatelství MARVEL, má i Riot Games vlastní svět, se kterým se stovky milionů fanoušků setkávají i mimo zmíněné hry. Například seriáloví nadšenci se mohou těšit na Arcane, který letos uvede platforma Netflix. Dlouhodobě si na své přicházejí také hudební fanoušci. Riot Games slaví úspěchy se svými virtuálními skupinami Pentakill (metal), True Damage (hip-hop) a K/DA (K-pop). Největší hit dívčí kapely K/DA – POP/STARS – má na YouTube už téměř půl miliardy zhlédnutí. Píseň se také dostala do populární české hry pro virtuální realitu – Beat Saber.

K/DA – POP/STARS: https://www.youtube.com/watch?v=UOxkGD8qRB4&ab_channel=LeagueofLegends

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama