reklama

Hudební program festivalu Days of Jerusalem jde napříč žánry

reklama

DEPO2015 v Plzni a nový kulturní prostor na Stalinu na Letné se od 19. 6. stanou dějištěm multižánrového festivalu Days of Jerusalem. Hudebním fanouškům Days of Jerusalem nabídne hned několik pozoruhodných událostí: vystoupení vokálního tria The Hazelnuts, palestinského rappera Muhammada Mugrabiho a českého rappera Refewa i legendárního Profesora Ikebary.

Koncerty vokálního tria The Hazelnuts jsou na programu v Plzni v DEPO2015 19. 6. od 18.45 a 20. 6. od 14.00 a 18.30, v Praze na Stalinu 21. 6. od 14.00 a 17.45. Kapela posluchačům přináší omamnou vůni a opravdovou atmosféru populárních sourozeneckých uskupení z třicátých let minulého století. Přesná souhra tří hlasů a dobových nástrojů – včetně valchy, kontrabasu a kytary, příležitostně také žesťové sekce – vrátí posluchače na chvíli v čase do New Orleans počátku dvacátého století. The Hazelnuts mají jak vlastní autorskou tvorbu, vytvořenou z moderního ženského pohledu v duchu vintage, tak stylizované aranže známých písní, včetně hitu Beyoncé Single Ladies a dalších písní. Trio The Hazelnuts si písně aranžuje samo a přidává do nich velkou dávku osobní interpretace. Jak řekl jeden umělecký kritik: „Jakoby každá píseň, kterou se rozhodnou nazpívat, byla najednou lepší.“ Trio The Hazelnuts se potkalo na jeruzalémské hudební akademii a vystupuje společně od roku 2013. Jejich debutové EP bylo vydáno v dubnu roku 2014. V následujících měsících následovala série hudebních úspěchů a v říjnu roku 2014 bylo trio přizváno ke spolupráci s jedinečným Doo Wop festivalem v New Orleans, rodišti jazzu.

Bude to pecka

Ojedinělé společné vystoupení palestinského rappera Muhammada Mugrabiho a českého rappera Refewa se odehraje 20. 6. od 21.30 v plzeňském DEPO2015 a 21. 6. od 21.00 na pražském Stalinu. Refew se na české scéně zjevil doslova jako blesk z čistého nebe. Jeho debutový mixtape Z místa vyšel na jaře 2014 pod Bigg Boss labelem a v pouhých dvaceti letech se Refew mohl pochlubit sestavou hostů jako Vladimir 518, Orion, Separ, Delik nebo DJ Wich. Mihnul se snad na všech zásadních českých deskách poslední doby, odjel mimo své sólo koncerty všech 16 zastávek masivní Heavy Weight Tour a vidět ho můžete také na koncertní šňůře Mladých pušek, po boku Moozy a v projektu VR/Nobody. “Drake z Libně”, jak je mu občas vtipně přezdíváno, v současnosti vydává své debutové album Na kredit. Večer v plzeňském DEPO2015 zakončí 20. 6. od 22.30 legendární Profesor Ikebara (balkan beats/gypsy punk) se zběsilou balkánskou afterparty. Dny Jeruzaléma je multikulturní a multižánrový festival. Letošní ročník se uskuteční v Plzni od 19. do 20. června a pak v rámci ozvěn v Praze na Stalinu od 21.6. Připraven je atraktivní program pro různorodá publika a věkové kategorie.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama