reklama

Hvězdné září ve Viole! Oslavte s Divadlem Viola začátek jeho 55. divadelní sezóny

reklama

Viola se na divadelní mapě Prahy těší výlučnému postavení. Někdy bývá trefně označována jako nejmenší velké divadlo v Praze. Nikdy neměla stálý herecký soubor, ale vždy zde vystupovaly velké herecké hvězdy. Útulný prostor nevelkého sálu přímo v centru metropole, na Národní třídě, je už 55. sezonu dějištěm intimních setkávání diváků s uměním. Přijďte se podívat na známé osobnosti na jevišti Violy třeba už příští týden!

Pondělí 11. září – Žena z Korinta
Hana Maciuchová v hlavní roli slavného  apokryfu  o tajemné návštěvnici v pracovně řeckého dramatika. Na jeviště Divadla Viola vstoupila Žena z Korinta premiérou v červnu 2013. Kdo je vlastně ta žena a proč jí tak záleží na tom, aby nová Euripidova hra měla jinou zápletku? Vyhraje umělecká inspirace nebo lákavá finanční nabídka? Vtipné dialogy, příběh skoro až detektivní a k tomu mistrovské herecké výkony Hany Maciuchové (Lyké), Jaromíra Meduny (Eurípides) a Johanny Tesařové (Hébé).

Úterý 12. září – Hodně smíchu a pár slz
Carmen Mayerová a Tereza Kostková aneb Co život dal a vzal Betty McDonaldové. Úsměvný životní optimismus slavné spisovatelky prostřednictvím vzpomínek její dlouholeté přítelkyně divákům přibližuje svěží dialog bezstarostného mládí a moudré zralosti.

Čtvrtek 14. září – Přípitek aneb Cihla
Kabaretní kurz pravidel noblesního života pro začátečníky i pokročilé. Jiří Langmajer a Hanuš Bor vyprávějí a zpívají o tom, že život nemusí být obnošená, ale naopak skvěle padnoucí vesta! Představení vzniklo v loňském roce přímo pro Violu, coby originální dárek k padesátinám Jiřího Langmajera a stále se těší pozornosti a zájmu diváků. Vždyť kdo by se nechtěl na chvíli povznést nad obyčejné starosti všedního dne.

Pátek 15. září – Novecento / Magické piano
Emil Viklický u piana a David Prachař v roli, která mu vynesla Cenu Thálie. Příběh Alessandra Bariccoa se odehrává na lodi, která pravidelně brázdila oceán mezi Evropou a Amerikou. Novecento je jméno odloženého novorozeněte, jež námořníci objevili v podpalubí. V průběhu let se chlapec naučil hrát na piano tak, „že i Bůh tančil, pokud se nikdo nedíval…“

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama