reklama

Hvězdou Českého plesu se stal Karel Gott a Veronika Chmelířová v šatech za 80 tisíc

reklama

Český ples, jehož ředitelem je Jiří Dušek, na bohatý program přilákal nejednu celebritu. Po červeném koberci Obecního domu se prošla v šatech od návrhářky Tatiany Kovaříkové také Helena Vondráčková, která na plese návštěvníkům věnovala několik svých hitů.

Zpěvačku honosné prostory doslova učarovaly. „Atmosféra toho nádherného stylu musí na každého dýchnout,“ řekla zpěvačka, která v Obecním domě nezpívala zdaleka poprvé. „Chodila jsem do tanečních, do pokročilých, takže jsem zvládala všechny tance, nejraději jsem měla takové ty rytmické tance jako sambu, rumbu, čaču,“ řekla zpěvačka.

Ples si nenechala ujít ani Jana Doleželová, přestože má doma půlroční miminko. To jí také zabírá většinu času. „Určitě nechodím do fitka a kosmetických salónů, doma si zacvičím každý den, než se malá probudí a zvládám pracovat z domova,“ přiznala Doleželová. Narození dcery se stalo hnacím motorem, který ji s bohatým podnikatelem Davidem Trundou co nevidět přivede před oltář. „Řekli jsme si, že bychom se vzali, až nám malá trošičku vyroste, protože teď v době kojení a intenzivní péče o malé miminko by to asi bylo trochu stresující,“ prozradila krásná tmavovláska.

Emeraldově zelenými šaty vynikala z davu módní návrhářka Blanka Matragi, která svou večerní róbu šila dost narychlo. „Ušila jsem si je před týdnem, když jsem dostala pozvánku. Řekla jsem si, že si musím také jednou ušít něco na tělo a můj muž mi řekl, že to mám na sobě moc narvané. Dokud mám na to ale figuru, tak budu nosit šaty na tělo,“ řekla Matragi, která byla na plese po letech. „S mým mužem jsme vzpomínali, jak mě před čtyřiceti lety pozval sem na Ples květů a i když to bylo za minulého režimu, tak to mělo obrovskou úroveň,“ zavzpomínala návrhářka.

Aby si mohla obléknout honosné šaty, musí dodržovat přísný režim. „Denně cvičím. Ráno posiluji, třikrát týdne jdu do fitka s mladýma a teď jsem začala cvičit i pod vodou a to je úžasné. Posílí svaly a nedávno mi vyměnili celý kyčel, proto jsem začala chodit na cvičení pod vodou,“ svěřila se slavná rusovláska o zdravotních potížích. Jedny z nejdražších šatů však ten večer jednoznačně nosila Veronika Chmelířová. Róba z dílny návrhářky Beaty Rajské totiž má hodnotu 80 tisíc korun, v dražbě pak jejich cena stoupala ještě mnohem výš. Dražily se také luxusní hodinky nebo šperky, přičemž výtěžek v celkové hodnotě 480 000 Kč převzala Veronika Kašáková, jež finanční částku využije pro svůj nadační fond pomáhající dětem z dětského domova.

Na pódiu se vystřídaly pěvecké ikony Helena Vondráčková, Marie Rottrová, Tereza Mátlová, Pavel Vítek a zpěváci z divadla Broadway, kteří představili písničky z muzikálu Muž se železnou maskou. Absolutním hřebem večera se ale jednoznačně stal Karel Gott, který ač už byl na konci vystoupení značně unaven, nezklamal fanoušky a za doprovodu kapely Top Band jim věnoval ještě dva přídavky.

Bohatým programem provázeli Bára Grafnetrová a Jan Čenský. „Několikrát jsem tady moderoval několik plesů a koncert a je to místo, které je příjemné. Je tady úžasná atmosféra a je zvláštní, jak se v tomto noblesním prostředí chovají lidi noblesně, i když jinak úplně noblesní nejsou,“ hodnotil moderátor. Ten si dal hned na úvod taneční číslo se svou kolegyní, ve skutečnosti se mu ale tancování příčí. „Já obdivuji tanec, rád se na něj dívám nebo ho uvádím, ale sám tančím nerad,“ přiznal Čenský.

Foto: Herminapress

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama