reklama

Interaktivní Božská komedie malířky Radky Bodzewicz zůstává v nové holešovické Bold gallery až do 18. července

reklama

Zbrusu nová BOLD Gallery, která dotváří obraz pražských Holešovic jako nejvýznamnějšího pražského art districtu současnosti, prodlužuje výstavu experimentální malířky Radky Bodzewicz. Její doposud největší autorskou výstavou s názvem Božská komedie tak budou moci návštěvníci vidět až do 18. července.

Ke skvěle zvládnutým tradičnějším výtvarným technikám přidala nyní mladá umělkyně do výstavy prvky virtuální reality, umožňující divákům rozšířit zážitek z uměleckého díla do další dimenze pomocí aplikace Artvive. „V klasické malbě na podložce se nikdy nestane, že se barva dostane někam jinam než na tu plochu, se kterou počítáte. Ve virtuální realitě je možné malovat do dalších rozměrů.“ vysvětluje techniku Radka Bodzewicz a dodává: „Vzhledem k tomu neomezení a také zcela odlišnému principu musím ale počítat úplně s jiným kanálem, ze kterého vychází inspirace. Neovlivňuje mě okolí, světlo, barva.“ Většinu obrazů na výstavě tedy divák dokáže za pomocí svého mobilního telefonu či tabletu rozpohybovat a nalézt v nich úplně nový rozměr.  

Výstava motivovaná Danteho Božskou komedií, provádí diváky tématy, kterými se lidstvo zabývá už od nepaměti. Cestu skrze tři základní etapy posmrtného bytí – Peklo, Očistec a Ráj, chápe ale absolventka pražské akademie jako emotivní nebo psychický stav a vztahuje ji k dnešní každodennosti. Autorka dokáže silná témata historie i současnosti uchopit mnohovrstevnatě, srozumitelně a geniálně je začlenit do fyzického výtvarného díla pomocí prvků virtuální reality.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama